Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Oświetlenie uliczne ze stacją ładowania samochodów elektrycznych

Oświetlenie uliczne ze stacją ładowania samochodów elektrycznych

Oświetlenie uliczne ze stacją ładowania samochodów elektrycznych

W Braniewie działa już stacja łącząca oświetlenie uliczne ze stacją ładowania samochodu elektrycznych. To technologiczna nowość na polskim rynku. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Oświetlenie uliczne ze stacją ładowania samochodów elektrycznych

Stację uruchomiła Energa Oświetlenie, spółka Energi z Grupy ORLEN. Montowanie stacji na istniejących słupach oświetleniowych pozwala uniknąć oczekiwania na decyzje, zezwolenia czy zgody administracyjne i budowlane. Powstanie stacji ładowania nie wiąże się z koniecznością zapewnienia dodatkowego zasilania słupa. Łączny czas potrzebny na jej wykonanie i oddanie do użytku wynosi od 2,5 do 4 miesięcy, podczas gdy wybudowanie stacji wolnostojącej może trwać to nawet do 14 miesięcy.

Stacja ładowania zintegrowana z oświetleniem jest stacją wolnego ładowania (o mocy od 7 do 22kW), adresowaną do klientów z sektora samorządowego oraz klientów biznesowych. Gęsta sieć infrastruktury oświetleniowej pozwala stworzyć adekwatną do potrzeb lokalnego samorządu lub biznesu sieć.

Ekologia i oszczędność

Domeną działania Energi Oświetlenia jest modernizacja oświetlenia, polegająca na wymianie opraw sodowych na energooszczędne oprawy LED. Pozwala to zredukować zużycie energii elektrycznej nawet o 60%. „Zaoszczędzona” w ten sposób moc może być wykorzystana właśnie na potrzeby zasilania stacji ładowania. To dobry przykład kompleksowego podejścia do zmian w dziedzinie energii.

Warto także zaznaczyć, że budowa stacji ładowania to skuteczna forma promocji danego miasta. Wraz z oddaniem urządzenia do użytku dana miejscowość pojawia się na mapie lokalizacji dostępnych dla użytkowników pojazdów elektrycznych w aplikacji dla kierowców, do pobrania na telefon. Jest także formą promocji rozwiązań ekologicznych w postaci cichego, bezemisyjnego transportu.

Chcesz wiedzieć więcej o rozwoju sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce? Zobacz artykuł:

źródło: media.energa.pl/pr

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.