Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

PGNiG wspiera startupy

PGNiG wspiera startupy

Inkubator InnVento będzie wspierał początkujących przedsiębiorców oraz naukowców realizujących projekty dla sektora energetycznego. Efektem mają być innowacyjne rozwiązania technologiczne do wdrożenia w spółkach z Grupy Kapitałowej PGNiG.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

To pierwszy inkubator przedsiębiorczości w branży naftowo-gazowniczej w Polsce. Autorski program PGNiG oferuje startupom wsparcie w początkowej fazie ich działalności. InnVento to nie tylko przestrzeń biurowa do pracy, ale także dostęp do ekspertów z grupy PGNiG oraz wsparcie doradców z zakresu prawa, księgowości i sprzedaży. Z oferty inkubatora będą mogli skorzystać młodzi naukowcy oraz przedsiębiorcy, którzy zajmują się rozwojem innowacyjnych technologii dla sektora energetycznego.

Otwieramy u nas przestrzeń dla młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie. To dla nich przede wszystkim dobra okazja do zapoznania się ze specyfiką branży gazowniczej i rozwijania własnych pomysłów pod fachowym okiem. Jestem przekonany, że wsparcie naszych specjalistów pozwoli na opracowanie pożytecznych rozwiązań technologicznych i biznesowych – powiedział Piotr Woźniak, prezes Zarządu PGNiG SA.

Na przestrzeni blisko 600 metrów kwadratowych InnVento oferuje pomieszczenia do pracy samodzielnej i wspólnej, open space do dowolnego zaaranżowania, salki konferencyjne i sprzęt biurowy. Bliskość centrali PGNiG SA ułatwi kontakt z ekspertami. Ponadto w InnVento regularnie odbywać się będą spotkania ze specjalistami z poszczególnych spółek z grupy PGNiG, warsztaty, prezentacje i sesje coachingowe. Początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć także na wskazówki dotyczące pozyskiwania zewnętrznego finansowania.

Jednym z największych atutów InnVento jest dostęp do zasobów grupy PGNiG, wiedzy eksperckiej, naszego know-how. Chcemy się tym podzielić ze startupami w myśl zasady open innovation. Dostęp do części infrastruktury produkcyjnej czy niektórych baz danych pozwoli im na rozwój innowacyjnych pomysłów i przetestowanie ich w rzeczywistych warunkach – podkreśla Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG SA ds. rozwoju.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.