Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwsza na świecie fabryka perowskitów we Wrocławiu

saule

Pierwsza na świecie fabryka perowskitów we Wrocławiu

21 maja czeka nas przełomowe wydarzenie dla międzynarodowej branży fotowoltaicznej. Firma Saule Technologies otwiera pilotażową linię produkcyjną perowskitów.

Reklama

Pierwsza fabryka na świecie

To wyjątkowy dzień dla sektora energii odnawialnej w kraju, ale i na całym świecie. Otwarcie pilotażowego zakładu, produkującego ogniwa perowskitowe jest przełomowym wydarzeniem, ponieważ Saule Technologies stworzył pierwszą taką, w skali globalnej, linię produkcyjną elastycznych ogniw perowskitowych. Wydarzenie towarzyszące otwarciu fabryki będzie transmitowane na żywo na kanale społecznościowym Saule Technologies.

Dlaczego perowskity, a nie ogniwa krzemowe?

Ogniwa perowskitowe są doskonałą alternatywą dla powszechnie stosowanych ogniw krzemowych. Mają niższy koszt produkcji i mniejsze zapotrzebowanie na energię. Dodatkowo technologia wytwarzania ogniw perowskitowych korzysta z niskich, pokojowych temperatur, a nie – jak w przypadku ogniw krzemowych – sięgających kilkuset stopni Celsjusza. To innowacyjne rozwiązanie fotowoltaiczne pozwala generować energię zarówno ze słońca, jak i ze sztucznego światła. Dzięki temu perowskity mogą być wykorzystywane wszędzie – od etykiet cenowych, przez fasady budynków, wiaty do ładowania samochodów elektrycznych, po satelity w przestrzeni kosmicznej.

DSC08654a 1 1
Zespół Saule Technologies

O firmie Saule Technologies

Polska firma Saule Technologies została stworzona w 2014 r. przez fizyczkę, Olgę Malinkiewicz oraz biznesmenów Piotra Krycha i Artura Kupczunasa. W firmie pracuje międzynarodowy zespół złożony z kilkudziesięciu naukowców, inżynierów oraz pracowników administracyjnych, którzy skonstruowali pierwszą na świecie linię produkcyjną drukowanych ogniw perowskitowych. 

źródło: sauletech.com, mat. prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.