Pierwszy projekt realizowany w Egipcie pod opieką Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBRD) ogłosił 21 sierpnia tego roku zakończenie finansowania dwóch projektów fotowoltaicznych o mocy 50 MW każdy, które były budowane w egipskiej prowincji Aswan w ramach projektu kompleksu solarnego Benban Solar o przewidywanej mocy 1,8 GW.

W czerwcu tego roku bank ten zatwierdził kredyt wysokości 500 milionów dolarów na konstrukcję 16 projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 750 MW w górnym Egipcie w ramach projektu Benban. Obecnie podpisano już dwa pierwsze kontrakty na budowę 50 MW farm fotowoltaicznych – pierwszych instalacji w ramach tego projektu.

Połowę finansowania dla tego projektu zapewnia mający siedzibę w Paryżu Proparco. Druga połowa z 116 milionów dolarów, jakie są obecnie wykładane na projekt, pochodzi z EBRD. Wybudowane za te środki farmy fotowoltaiczne będą działały w ramach systemu taryf gwarantowanych, jaki wprowadzono w Egipcie w zeszłym roku.

Farmy fotowoltaiczne kierowane będą przez Egipskie firmy zarządzane przez francuski koncert energetyczny EREN Renewable Energy i Saudyjski Access Power.

Zakończenie finansowania pierwszych dwóch etapów budowy projektu Benban oznacza, że wkrótce rozpoczną się prace nad kolejnym etapem.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Emmanuel Macron otrzymał prezent od przeciwniczki farm wiatrowych

Następny artykuł

Brytyjczycy biorą we własne ręce kontrolowanie zanieczyszczenia powietrza

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , ,