Polacy coraz częściej wsiadają na rowery

W krajach takich jak Holandia rower jest rzeczą świętą. Holendrzy nie wyobrażają sobie bez niego życia, bowiem dzięki niemu dojazd do pracy, szkoły czy na zakupy jest znacznie szybszy i korzystniejszy dla zdrowia. Wedle ostatnich badań przeprowadzonych przez CBOS Polacy coraz mocniej dostrzegają zalety dwóch kółek, dzięki czemu samochód częściej zostaje w garażu z korzyścią dla środowiska.

Z sondażu, który został przeprowadzony przez Centrum Badania Opinii Społecznej, jazdę na rowerze deklaruje 70% Polaków. Większość spośród badanych na rower wsiada rekreacyjnie, lecz warto odnotować, że prawie 24% w rowerze dostrzega szansę na poprawienie swojej kondycji. 5% badanych na rowerze jeździ wyczynowo, biorąc udział w różnego rodzaju maratonach.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Jedną z przyczyn tak dobrych rezultatów jest coraz większa liczba ścieżek rowerowych. Najwięcej z nich jest w Warszawie – to aż 500 km. Tuż za stolicą plasuje się Wrocław oraz Kraków, z kolejno 237 km oraz 168km. Biorąc pod uwagę, że ciągle podejmowane są kolejne inwestycje w rowerową infrastrukturę, procent jeżdżących na rowerze Polaków może się jeszcze zwiększyć.