Polestar postawił na Chiny

Polestar, marka należąca do Volvo, ujawniła nareszcie, gdzie zostanie zlokalizowane jej centrum produkcyjne. Nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem, że wybrano Chiny, a dokładniej miasto Chengdu.

Budowa Centrum Produkcyjnego Polestar została już zainaugurowana, a termin oddania do użytku przewidziano na połowę 2018 roku. Oficjalny komunikat wydany przez Polestar informuje również, że zakład produkcyjny będzie najbardziej przyjazną dla środowiska fabryką samochodów w Chinach. Specjalnie dla klientów zostanie wybudowany tor testowy, na którym będzie można wypróbować pierwszy samochód tej marki o nazwie Polestar 1.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Zatrzymajmy się na chwilę w tym miejscu.

Polestar 1 ma dysponować mocą 600 KM oraz imponującym zasięgiem 150 kilometrów. Na pierwszy rzut oka dystans ten nie robi wielkiego wrażenia, jednak spośród wszystkich hybryd typu plug-in dostępnych na rynku to właśnie Polestar 1 może pochwalić się największym zasięgiem.

Inną nowością ma być zastosowanie rewolucyjnego zawieszenia, wykonanego przez firmę Ohlins – Continuously Controlled Electronic Suspension. Wyróżnia się ono tym, że w czasie jazdy jego elektryczne elementy reagują na rodzaj nawierzchni oraz styl jazdy preferowany przez kierowcę.

Również nadwozie zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ wykonane zostało z włókna szklanego. Dzięki temu waga i środek ciężkości zostały znacznie obniżone.

Produkcja pojazdu rozpocznie się w ekspresowym tempie, bo już w połowie 2019 roku. Na początek przewiduje się, że rocznie z taśm produkcyjnych zjedzie 500 egzemplarzy. W planach jest również uruchomienie produkcji konkurenta Tesli 3 – Polestaru 2 i Polestaru 3 (SUV).