Pomorze wesprze finansowo projekt międzynarodowej ścieżki rowerowej

Projekt EuroVelo można nazwać siecią rowerowych autostrad, które mają połączyć Europę. Jedną z jej „nitek” jest trasa EuroVelo 9, łącząca południe oraz północ Europy. Wiele wskazuje na to, że już niedługo odcinek ten zostanie dokończony, w dużej mierze dzięki niedawno podjętej przez samorząd województwa pomorskiego decyzji o finansowym wsparciu dla rowerowego projektu.

Gdy prace nad EuroVelo 9 zostaną finalnie zakończone, rowerzyści będą mogli wyruszyć z Gdańska przez Poznań, Brno, Wiedeń, Lublanę i Triest, do Puli. By przejechać ścieżkę rowerową od początku do końca, konieczne będzie pokonanie 1930 km, co z pewnością będzie wymagać sporego wysiłku. By było to jednak możliwe, konieczne jest dokonanie prac w województwie pomorskim.

„Odcinek na trasie Drewnica-Mikoszewo, biegnący po wale wiślanym, jest brakującym ogniwem łączącym dwie trasy międzynarodowe, czyli nadbałtycką trasę rowerową (EuroVelo 10) oraz Wiślaną Trasę Rowerową (EuroVelo 9)”, powiedziała Marta Chełkowska z Departamentu Turystyki.

Całość inwestycji potrzebnej do zrealizowania (od stworzenia potrzebnej dokumentacji, po prace budowlane) wyceniana jest na ok. 100 tysięcy złotych. Samorząd województwa pomorskiego zdecydował się sfinansować połowę kosztów, z kolei cała reszta zostanie pokryta przez gminę Stegna, która liczy na uzyskanie dofinansowania w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Przetarg na 140 kWp instalacji fotowoltaicznych w Bartoszycach

Następny artykuł

UNIMOT S.A. inwestuje w elektromobilność

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,