Przetarg na 140 kWp instalacji fotowoltaicznych w Bartoszycach

Chińczycy będą budować farmy PV wokół Czarnobyla

Bartoszyce to gmina położona w województwie warmińsko-mazurskim, która planuje montaż siedmiu instalacji fotowoltaicznych o mocy 140 kWp na budynkach użyteczności publicznej. Ogłoszono przetarg dla firm na realizację tej inwestycji.

Termin składania ofert do gminy minie 26 marca 2018 roku. O realizację ubiegać się mogą zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, którzy w swojej działalności starają się o „społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych”. Ponadto w przetargu zastrzeżono warunek, że przynajmniej trzy z montowanych instalacji o mocy 120 kW znajdą się na dachach. Ich wartość ma wynieść minimum 600 tys. zł. O wyborze wykonawcy w 60% zadecydują kryteria oceny oraz w 40% proponowany okres gwarancji.

Inwestycje w Bartoszycach w instalacje fotowoltaiczne realizowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, z działania 4.2 Efektywność energetyczna i wykorzystanie OZE, ze środków Unii Europejskiej.

Na 2018 rok w województwie warmińsko-mazurskim planowane są kolejne dotacje na OZE w ramach poszczególnych konkursów: 4.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, 4.2 Efektywność energetyczna i wykorzystanie OZE w MŚP i  4.3 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków. Ich budżety to kolejno: 77,45 mln zł, 28,8 mln zł i 154, 61 mln zł.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Chcesz kupić popularne auto elektryczne? Przygotuj się na miesiące czekania

Następny artykuł

Pomorze wesprze finansowo projekt międzynarodowej ścieżki rowerowej

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,