Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Poprawki do projektu zgłoszone

Poprawki do projektu zgłoszone

W trakcie wczorajszego drugiego czytania projektu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz ustawy – Prawo budowlane większość klubów zgłosiła swoje poprawki.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Według informacji PAP, Platforma Obywatelska, która jest za przyjęciem projektu, zgłosiła dwie poprawki. Jedna odnośnie przedłużenia terminu o występowanie o decyzję o warunkach zabudowy dla małych instalacji o jeden rok, czyli do końca 2017 roku, a druga mająca przyśpieszyć możliwość równoległego procedowania i przyjmowania studium uwarunkowań i kierunku zagospodarowania oraz planu zagospodarowania przestrzennego. PiS natomiast, jest zdecydowanie przeciwny przepisom zawartym w projekcie ustawy, zapowiedział głosowanie przeciwko nowelizacji.

Kluby PSL oraz SLD swoje poparcie dla projektu uzależniły od przyjęcia poprawek. Ludowcy zgłosili poprawkę dotyczącą wniosku do samorządu gminy uwzględnienia w projekcie studium lokalizacji instalacji OZE. SLD natomiast, zaproponował zwiększenie granicy mocy 40 kW do 1 MW instalacji mających podlegać obowiązkowi MPZP.

 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.