Poprawki do projektu zgłoszone

W trakcie wczorajszego drugiego czytania projektu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz ustawy – Prawo budowlane większość klubów zgłosiła swoje poprawki.

Według informacji PAP, Platforma Obywatelska, która jest za przyjęciem projektu, zgłosiła dwie poprawki. Jedna odnośnie przedłużenia terminu o występowanie o decyzję o warunkach zabudowy dla małych instalacji o jeden rok, czyli do końca 2017 roku, a druga mająca przyśpieszyć możliwość równoległego procedowania i przyjmowania studium uwarunkowań i kierunku zagospodarowania oraz planu zagospodarowania przestrzennego. PiS natomiast, jest zdecydowanie przeciwny przepisom zawartym w projekcie ustawy, zapowiedział głosowanie przeciwko nowelizacji.

Kluby PSL oraz SLD swoje poparcie dla projektu uzależniły od przyjęcia poprawek. Ludowcy zgłosili poprawkę dotyczącą wniosku do samorządu gminy uwzględnienia w projekcie studium lokalizacji instalacji OZE. SLD natomiast, zaproponował zwiększenie granicy mocy 40 kW do 1 MW instalacji mających podlegać obowiązkowi MPZP.

 

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.