Poprawki do projektu zgłoszone

W trakcie wczorajszego drugiego czytania projektu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz ustawy – Prawo budowlane większość klubów zgłosiła swoje poprawki.

Według informacji PAP, Platforma Obywatelska, która jest za przyjęciem projektu, zgłosiła dwie poprawki. Jedna odnośnie przedłużenia terminu o występowanie o decyzję o warunkach zabudowy dla małych instalacji o jeden rok, czyli do końca 2017 roku, a druga mająca przyśpieszyć możliwość równoległego procedowania i przyjmowania studium uwarunkowań i kierunku zagospodarowania oraz planu zagospodarowania przestrzennego. PiS natomiast, jest zdecydowanie przeciwny przepisom zawartym w projekcie ustawy, zapowiedział głosowanie przeciwko nowelizacji.

Kluby PSL oraz SLD swoje poparcie dla projektu uzależniły od przyjęcia poprawek. Ludowcy zgłosili poprawkę dotyczącą wniosku do samorządu gminy uwzględnienia w projekcie studium lokalizacji instalacji OZE. SLD natomiast, zaproponował zwiększenie granicy mocy 40 kW do 1 MW instalacji mających podlegać obowiązkowi MPZP.

 

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Warszawa uzna stan kryzysu klimatycznego? Jest deklaracja

94 światowe metropolie są zrzeszone w sprawie działań, które mają zahamować kryzys klimatyczny. Wśród nich jest m.in. Paryż, Berlin i Kopenhaga. Teraz do listy dołącza Warszawa. Prezydent Rafał Trzaskowski zadeklarował swoje poparcie w kluczowych planach dotyczących ograniczenia z emisji z transportu, w budownictwie, a także tych związanych z kontrolą odpadów. Wśród ważnych punktów sojuszu jest też sprawiedliwa transformacja i walka z biedą.