PPUGPS w walce ze smogiem

Platforma Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe ( PPUGPS ) została założona w 2012 roku – działa przy Polskiej Izbie Ekologii. Jej celem jest możliwość współpracy pomiędzy polskimi producentami ekologicznych urządzeń grzewczych na paliwa stałe.

To nie paliwa stałe są źródłem niskiej emisji, czyli smogu, tylko technologia ich spalania – powiedział Paweł Arczyński z Platformy Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe. Nieco więcej o działaniu PPUGPS, oraz celom jakie przyświecają organizacji, opowiada specjalnie dla portalu ŚwiatOZE, Paweł Arczyński.

Istnienie PPUGPS niesie ze sobą również wiele idei. Jedną z nich jest informowanie, kształcenie ludzi by byli świadomi jak korzystać z paliw stałych we własnych domach. Umiejętne korzystanie z kotłów jest niezwykle ważne, bowiem to przede wszystkim dezinformacja, brak świadomości oraz wiedzy obywateli prowadzi do zanieczyszczeń atmosfery. Nie są temu winne kotły, a brak wiedzy mieszkańców Polski. Wiele jest również planów dotyczących wzajemnego partnerstwa w wielu dziedzinach, przede wszystkim solidarność oraz współpraca wobec uregulowań legislacyjnych.

PPUGPS to także reprezentowanie branży producenckiej podczas różnego rodzaju konsultacji odnośnie zmian przepisów pośrednio lub bezpośrednio dotykających branżę. Ważną kwestią jest także efektywna współpraca z producentami paliw stałych, zarówno dla odbiorców indywidualnych oraz tych z sektora komunalnego.

Co ważne, Platforma Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe jest organizacją non-profit, w której działalność zaangażowało się już wielu polskich producentów. Na chwilę obecną PPUGPS ma 14 członków, a grono to z pewnością będzie się rozwijać wraz z upływem czasu.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Od 2019 roku Volvo będzie sprzedawać tylko samochody elektryczne

Następny artykuł

Dong Energy nawiązuje współpracę z Welsh Water

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,