Przetrwasz apokalipsę klimatyczną?

The Climate Trail to gra opracowana przez Williama Volka, która poprzez rozrywkę podnosi świadomość na temat kryzysu ekologicznego. Dzięki niej, każdy może sprawdzić, czy będzie w stanie przetrwać apokalipsę klimatyczną. 

Fabuła gry koncentruje się na grupie uchodźców klimatycznych, którzy przed zagrożeniem uciekają z Atlanty do Kanady, podczas gdy warunki pogodowe coraz bardziej się pogarszają. To edukacyjna wyprawa o przetrwanie, w której gracze walczą z głodem, pragnieniem, ekstremalną pogodą i innymi kataklizmami w apokaliptycznej przyszłości spustoszonej przez zmiany klimatu. Gra dysponuje trzema poziomami trudności: niskim, średnim i zaawansowanym.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Jak pisze na swoim blogu twórca gry, William Volk –  Chciałem wywrzeć emocjonalny wpływ, wplatać informacje naukowe i stworzyć grę, która robi wrażenie. Zawsze wierzyłem, że gry mogą mieć wartość społeczną. Uwzględniając naukowe informacje na temat globalnego ocieplenia, emisji gazów cieplarnianych i wzrostu poziomu morza , twórca ma nadzieję, że gra zostanie wprowadzona do szkół jako narzędzie instruktażowe, uczące wartości ekologicznych.

Gra jest dostępna bezpłatnie do pobrania, zarówno na komputery Mac, PC z systemem Windows i Linux. Dostępna jest również w wersji mobilnej na iPhone’a, iPada i Androida Google Play.