Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Przez stolicę przeszedł „Wielki Marsz dla zwierząt”

Przez stolicę przeszedł „Wielki Marsz dla zwierząt”

W poniedziałek z okazji Światowego Dnia Zwierząt największe organizacje ochrony zwierząt zorganizowały przemarsz z placu Trzech Krzyży przed Sejm o nazwie „Wielki Marsz dla zwierząt”. Manifestanci nie chcą m.in. ferm norek, łańcuchów dla zwierząt czy trzymania ich w cyrkach.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Wielki Marsz dla Zwierząt

– Wkrótce minie rok od momentu kiedy Piątka dla zwierząt została zamrożona przez Prawo i Sprawiedliwość. W Polsce przez kolejny rok zwierzęta cierpiały na łańcuchach, w cyrkach, na fermach futerkowych czy podczas uboju rytualnego. Kolejny raz zwierzęta okazały się mniej ważne niż lobby hodowców i pseudohodowców – napisano w wydarzeniu zapowiadającym marsz.

– Musimy działać teraz. To ostatnia szansa i musimy pokazać, że dobro zwierząt jest dla nas ważne – dodano.

Na początku zgromadzenia prezes Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals Ewa Gebert przypomniała, że to jest święto również św. Franciszka z Asyżu.

– Zapraszamy wszystkich. Idziemy walczyć o nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Ok. godz. 18 będziemy przed Sejmem, tam będzie scena. Będziemy mówić o humanitarnej ochronie zwierząt, o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt – mówiła.

zdj
Warszawa, 04.10.2021. Wielki Marsz dla zwierząt na ulicach stolicy, źródło: PAP/Mateusz Marek

Uczestnicy przemarszu mieli ze sobą banery z hasłami jak m.in. „Gdzie ta dobra zmiana dla zwierząt”, „Stop łańcuchom”, „Stop hodowli zwierząt na futra” czy „Czas na zakaz ferm norek”. W marszu wzięli udział też politycy, w tym przewodnicząca partii Zieloni Małgorzata Tracz oraz Katarzyna Piekarska z klubu parlamentarnego Koalicja Obywatelska.

– Poprawmy los zwierząt ponad podziałami – zwierzęta nie są ani lewicowe, ani prawicowe – mówiła przed Sejmem Piekarska.

Głównymi organizatorami tego wydarzenia byli Koalicja dla Zwierząt, czyli OTOZ Animals, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Otwarte Klatki, Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane.

Źródło: PAP

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.