1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ranking kont firmowych – dlaczego przedsiębiorca powinien z niego skorzystać?

Ranking kont firmowych – dlaczego przedsiębiorca powinien z niego skorzystać?

Ranking kont firmowych – dlaczego przedsiębiorca powinien z niego skorzystać?

Konto firmowe to nieodłączny element każdej działalności, która chce się prężnie rozwijać. Podczas wybierania oferty dla siebie trzeba zwrócić uwagę na czynniki finansowe, a do tego należałoby się przyjrzeć działaniom ekologicznym, jakie podejmują dane banki. Dlaczego warto skorzystać z porównywarki rachunków online?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Co to jest ranking kont firmowych?

Aby klientom biznesowym było łatwiej podejmować decyzje co do wyboru konta firmowego, w sieci powstał specjalny ranking, który porównuje między sobą oferty różnych banków. Znajduje się na stronie internetowej Bankier SMART, czyli https://www.bankier.pl/smart/konta-firmowe.

To system przygotowany przez analityków, którzy opracowali go w taki sposób, by szeregował oferty w kolejności od najlepszych. Na jakiej podstawie? Analitycy wyróżnili kilka kluczowych czynników, jakie analizuje oprogramowanie, by ułożyć propozycje w przejrzystą listę.

Dzięki rankingowi użytkownik w kilka chwil może przekonać się, które opcje będą dla niego najkorzystniejsze pod względem finansowym. Przy wyborze konta trzeba mieć na uwadze to, by było ono nie tylko funkcjonalne, ale i tanie. Zestawienie zawiera propozycje od wszystkich najważniejszych banków działających w Polsce – zarówno tych zlokalizowanych w Świeciu, jak i innych.

Nie trzeba się jednak martwić, że któryś z oddziałów nie znajduje się w danym mieście. W dzisiejszych czasach niemal każdą usługę bankową da się załatwić zdalnie, a założenie rachunku firmowego czy osobistego to jedna z podstawowych kwestii do sfinalizowania online.

Warto korzystać z rankingu Bankier SMART, ponieważ narzędzie to pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Dzięki niemu znalezienie najlepszej oferty na konto firmowe nie wymaga wychodzenia z domu ani przeszukiwania witryn poszczególnych placówek. Wszystko znajduje się w jednym miejscu, co czyni opcję najwygodniejszą z możliwych.

Na co zwracać uwagę w zestawieniu rachunków biznesowych?

Najważniejsze przy wyborze rachunku firmowego są koszty jego prowadzenia i użytkowania. W rankingu widnieją cztery główne parametry, czyli:

  • cena prowadzenia konta;
  • cena dysponowania kartą;
  • cena wypłat z bankomatów;
  • bonus, jaki można pozyskać.

W trzech pierwszych punktach kwoty podaje się najczęściej w pewnych zakresach np. 0–10 złotych. Taki zapis to znak dla użytkownika, że cena nie jest jednoznaczna i istnieją sposoby, by zniwelować opłatę. Zawsze po kliknięciu małego znaku zapytania przy cenie wyświetli się warunek, jaki trzeba spełnić, by nie płacić za daną funkcję konta.

Przykładowe warunki do rezygnacji z płacenia za kartę debetową to używanie jej co najmniej kilka razy w miesiącu, a także wykonanie transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę minimalną w danym okresie rozliczeniowym. W kwestii bankomatów sprawa jest zwykle najprostsza, ponieważ najczęściej nalicza się marżę jedynie przy korzystaniu z urządzeń należących do obcych banków.

Placówki stosują jeszcze bonusy finansowe, które mają zachęcać klientów do wyboru właśnie ich oferty. W przypadku kont osobistych wynoszą one zwykle kilkaset złotych, ale przy firmowych mowa nawet o kilku tysiącach. To atrakcyjne szczególnie dla początkujących biznesów, dla których każdy zastrzyk gotówki stanowi szansę na rozwój czy zakup nowego sprzętu.

W każdym banku bonusy finansowe pozyskuje się w inny sposób. Najczęściej trzeba spełnić kilka różnych wymogów, aby otrzymać pełną kwotę proponowaną przez placówkę. Premie są podzielone na części i za poszczególne działania otrzymuje się konkretne kwoty czy vouchery do sklepów.

Najczęściej wśród wymagań do pozyskania bonusu znajdują się takie kwestie jak: udzielenie zgód marketingowych, zapewnienie salda o określonej wartości, polecanie produktów bankowych czy płacenie bezgotówkowo w wybranych miejscach. Przed podpisaniem umowy z placówką należy dokładnie przeczytać warunki promocji, aby znaleźć takie, które najłatwiej będzie spełnić, a przy okazji przyniosą satysfakcjonującą kwotę.

Jeśli użytkownikowi spodoba się któraś z ofert zaprezentowanych w rankingu Bankier SMART, może on od razu przejść do formularza kontaktowego z placówką za pośrednictwem przycisku „Dalej”. Druga opcja na uruchomienie ROR-u to udanie się do oddziału osobiście. Trzeba mieć ze sobą podstawowe dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności oraz numery NIP i REGON.

Dlaczego przedsiębiorcy powinni mieć odrębny ROR?

Każdy przedsiębiorca powinien mieć osobny rachunek firmowy, aby odseparować finanse prywatne od biznesowych. To nie tylko kwestia wygody, ale i budowania profesjonalnego wizerunku marki i poszerzania zakresu swoich kompetencji. Osoby z kontem firmowym mogą bowiem wykonywać czynności przeznaczone jedynie dla biznesmenów.

Do takich udogodnień należą m.in.: możliwość skorzystania z usług księgowości online, rozliczanie się z ZUS-em i urzędem skarbowym, pozyskanie terminala płatniczego czy wykonywanie jednorazowych transakcji większych niż 15 tysięcy złotych. Dodatkowo klienci biznesowi mogą liczyć na spersonalizowane oferty kredytowe pozwalające na rozwój działalności.

Jakie działania ekologiczne podejmują banki?

Przy wyborze banku, w jakim założy się konto, warto kierować się także inicjatywami na rzecz ekologii, jakie podejmują poszczególne placówki. Akcje wielkich firm mają bowiem ogromne znaczenie i przekładają się także na działania jednostek. We współczesnym świecie jedną z podstawowych kwestii stanowi rezygnacja z papierowych dokumentów na rzecz jedynie tych wysyłanych online. Mniejsza ilość papieru to niższa liczba ścinanych drzew.

Niektóre banki przekazują także środki na rzecz ochrony poszczególnych obszarów przyrody czy gatunków zwierząt. Niekiedy angażują się w popularne akcje sadzenia nowych drzew. Liczą się także działania podejmowane wobec pracowników. W ogromnych siedzibach banków znaczenie mają m.in. stosowanie energooszczędnych żarówek, segregacja odpadów czy rezygnacja z drukowanych dokumentów.

Działania ekologiczne w dzisiejszych czasach są niezwykle cenione, ponieważ coraz większe grono ludzi zdaje sobie sprawę z postępującego kryzysu klimatycznego i konieczności ratowania planety.

Fot. freepik.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.