Firma RES dostarczać będzie systemy przechowywania energii dla testowego projektu realizowanego przez Narodowe Laboratorium Energii Odnawialnej (NREL) amerykańskiego Departamentu Energii. Systemy przechowywania energii wykorzystywane będą w połączeniu z farmą wiatrową.
System przechowywania energii ma osiągać moc 1 MW i pojemność 1 MWh. System zainstalowany ma być w kwietniu.
Pracownicy NREL chcą wykorzystać system do demonstracji elastyczności systemów energii odnawialnej połączonej z magazynami energii oraz przetestować zakres regulacji sieci przesyłowej z wykorzystaniem magazyny energii, także w najcięższych scenariuszach, takich jak „ciemny start” czyli rozruch sieci przesyłowej z sytuacji totalnego zaniku prądu czy elastyczne przejście od topologii sieciowej do wyspowej.
RES opracował opisywane systemy przechowywania energii we współpracy z LG Chem, które dostarcza akumulatory do systemu, SMA, które dostarcza falowniki i Siemensem który produkuje instalowane w systemach przechowywania energii transformatory.
Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.