RES prezentuje modułowe systemy przechowywania energii

Firma RES dostarczać będzie systemy przechowywania energii dla testowego projektu realizowanego przez Narodowe Laboratorium Energii Odnawialnej (NREL) amerykańskiego Departamentu Energii. Systemy przechowywania energii wykorzystywane będą w połączeniu z farmą wiatrową.

System przechowywania energii ma osiągać moc 1 MW i pojemność 1 MWh. System zainstalowany ma być w kwietniu.

Pracownicy NREL chcą wykorzystać system do demonstracji elastyczności systemów energii odnawialnej połączonej z magazynami energii oraz przetestować zakres regulacji sieci przesyłowej z wykorzystaniem magazyny energii, także w najcięższych scenariuszach, takich jak „ciemny start” czyli rozruch sieci przesyłowej z sytuacji totalnego zaniku prądu czy elastyczne przejście od topologii sieciowej do wyspowej.

RES opracował opisywane systemy przechowywania energii we współpracy z LG Chem, które dostarcza akumulatory do systemu, SMA, które dostarcza falowniki i Siemensem który produkuje instalowane w systemach przechowywania energii transformatory.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.