Rozstrzygnięcie konkursu „EkoJanosik – Zielona Wstęga Polski”

Podwójnym laureatem  konkursu „EkoJanosik – Zielona Wstęga Polski” zostało miasto Białystok, które zgarnęło dodatkowo wyróżnienie w kategorii „firma”. Białostockie Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne okazało się bezkonkurencyjne i pozostawiło daleko w tyle inne krajowe podmioty.  

„EkoJanosik – Zielona Wstęga Polski” jest nagrodą przyznawaną za osiągnięcia w promocji ekologicznych rozwiązań i ochrony przyrody. Najczęściej wyróżnienia dotyczą działań wpływających na obniżenie niskiej emisji oraz ekologicznych przedsięwzięć transportowych. Innym z elementów mających wpływ na przyznanie wyróżnienia są wszelkie inicjatywy związane z promocją turystyki i wypoczynku na świeżym powietrzu.  

Krajowa Rada Ekologiczna powołana spośród niezależnych autorytetów czuwała nad wyborem laureatów. Nagrody dla Białegostoku przyznano za zasługi samorządu na rzecz obniżenia smogu i wrażliwości ekologicznej lokalnej społeczności.  

„To nasza wspólna nagroda – samorządu białostockiego i mieszkańców miasta. Tym bardziej cenna, że dostrzeżono nasze decyzje inwestycyjne mające na celu poprawę środowiska. Nie osiągnęlibyśmy tego bez udziału białostoczan w naszych przedsięwzięciach”, mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. 

 Źródło: bialystokonline.pl, grafika: ekozakopane.pl