Są zdjęcia BMW iNext. Na rozpoczęcie produkcji zaczekamy dwa lata

BMW zaprezentowało nowe zdjęcia prototypu modelu elektrycznego iNext. Produkcja samochodu ma się rozpocząć w 2021 roku.

Auto BMW iNext jest crossoverem o stonowanej, ale futurystycznej sylwetce. Wcześniej podawane przez BMW informacje wskazywały, że wóz ma być przystępny cenowo w swojej klasie i cechować się wysokim zasięgiem, sięgającym 700 km.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Przygotowanie w pełni elektrycznego pojazdu do produkcji seryjnej jest ekscytującym, ale trudnym zadaniem. Do czasu oficjalnego rozpoczęcia produkcji zbudujemy aż 100 prototypów BMW iNext. Do tego czasu zakład pilotażowy będzie wykorzystywać szereg innowacji, aby jeszcze bardziej usprawnić i przyspieszyć nasze procesy. Przygotowujemy także naszych pierwszych współpracowników produkcyjnych z Plant Dingolfing do pracy nad nowym produktem – informuje Udo Hänle, szef BMW ds. integracji produkcji i osoba odpowiedzialna za pilotażowy zakład dla iNext.

Producent zapowiada, że iNext będzie technologicznie flagowym modelem elektrycznym, ale jego debiut ma poprzedzić wypuszczenie kilku innych modeli EV. Elektryczny SUV BMW iX3, trafi do sprzedaży w przyszłym roku, a BMW i4 niedługo potem.