Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Sandomierz: strażnicy miejscy nie pomogli rannemu lisowi. Uznali, że zwierzę jest w stanie samodzielnie funkcjonować

Sandomierz: strażnicy miejscy nie pomogli rannemu lisowi. Uznali, że zwierzę jest w stanie samodzielnie funkcjonować

Sandomierscy strażnicy miejscy zostawili na łące bez pomocy weterynarza lisa, który odniósł obrażenia po tym, jak wdarł się na posesję i został pogryziony przez psa. Okazało się, że zwierzę jest w ciężkim stanie. O jego życie walczą pracownicy z oddalonego o 150 km Przemyśla.

BANER MOBILEB1
Reklama

AKTUALIZACJA: 10 kwietnia Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce poinformowała, że lis zmarł.

We wtorek (7.04.) sandomierscy strażnicy miejscy przyjęli zgłoszenie, że na posesję przy ulicy Marynarskiej wdarł się lis i został zaatakowany przez psa. Strażnicy po przyjechaniu na miejsce odłowili zwierzę chwytakiem i… zostawili na pobliskiej łące.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Jak tłumaczy w rozmowie z Polskim Radiem Kielce Arkadiusz Strugała, komendant Straży Miejskiej w Sandomierzu, strażnik, który odłowił lisa, nie stwierdził ran ani oznak choroby. Po kontakcie telefonicznym z weterynarzem ocenił, że zwierzę jest w stanie samodzielnie funkcjonować i zostawił je na pobliskiej łące. Zrobił zdjęcie, z którego także nie wynikało, że zwierzęciu coś dolega. Komendant podkreśla, że w zakresie obowiązków straży nie ma odławiania dzikich zwierząt.

Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt oskarża sandomierską Straż Miejską o nieudzielenie pomocy choremu zwierzęciu i złożyła w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

„Czy Straż Miejska w Sandomierzu ma przeszkolenie z zakresu ochrony zwierząt, aby była uprawniona do oceny stanu zdrowia zwierzęcia które było połamane i nie chodziło i stwierdzić że było w dobrym stanie? Panie komendancie, to są kłamstwa z Pana ust. (…) Przypomnimy, lis leżał od około 10 rano w miejscu, gdzie porzucili go strażnicy miejscy do czasu, aż nie otrzymaliśmy połączenia alarmowego kolo godziny 12:30. Od 12:30 kontaktowaliśmy się mailowo ze Strażą Miejską, Urzędem Miasta w Sandomierzu oraz Przychodnią weterynaryjną „Animals” w Sandomierzu. Wszędzie otrzymaliśmy odmowę pomocy.” czytamy na profilu facebook’owym Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt.

Ostatecznie poranione zwierzę trafiło pod opiekę Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w oddalonym o 500 km Przemyślu. Stan lisa jest ciężki. Ma bezwładną tylną łapę i uszkodzoną szczękę. Weterynarze uważają jednak, że zwierzę ma szansę przeżyć.

Źródło: tyna.info.pl, m.radio.kielce.pl

Źródło zdjęcia: tyna.info.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.