Senvion ”zdobywa” Serbię

Firma Senvion sfinalizowała kontrakt na dostawę 21 turbin wiatrowych do Serbii. Łączna moc budowanej na północ od Belgradu farmy wiatrowej o nazwie Elicio ma wynieść 42 MW.

Farma zlokalizowana w pobliżu miasta Alibunar zostanie zaopatrzona w turbiny w wersji MM100, o wysokości 100 metrów. Każda z turbin ma moc 2MW.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest w pierwszej połowie 2018 roku. Umowa przewiduje również, że Senvion będzie serwisował turbiny przez 15 lat. Farma w Alibunar położona jest w pobliżu innej siłowni wiatrowej w Malibunar, która również wyposażona jest w turbiny marki Senvion o identycznych parametrach, czyli MM100.

Szef firmy Senvion Jürgen Geissinger powiedział: „Nasze działania w Serbii są kamieniem milowym na tym rynku. Kontrakt odzwierciedla naszą udaną strategię wejścia i zdobywania nowych rynków dla naszych produktów i usług.”

Senvion to należący do amerykańskiego funduszu Centerbridge Partners czołowy producent elektrowni wiatrowych z siedzibą w Niemczech. Firma należy do ścisłej, globalnej czołówki producentów turbin wiatrowych do elektrowni morskich i lądowych. Działa na rynku od 2001 roku. W 2007 roku wartość spółki wyceniano na ok. 1,22 mld euro. Obecnie spółka zatrudnia 3,3 tys. pracowników, a w swoim portfolio posiada ok. 5 tys. zainstalowanych turbin wiatrowych.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Rok więzienia w zawieszeniu za faszerowanie kurczaków solą

Dwóch przedsiębiorców z gminy Niemce (Sylwester K. i Rafał T.) sprzedało kontrahentowi 43 tony surowych filetów z kurczaka. Na taśmie produkcyjnej okazało się, że do filetów wstrzyknięto wodę z solą. Sprawa wyszła na jaw, bo przedsiębiorca również chciał wstrzyknąć filetom wodę z solą, jednak po drugim podaniu mięso eksplodowało.