SEPA: fotowoltaika w USA rozkwita, wzrasta udział społecznych farm wiatrowych

Smart Electric Power Alliance (SEPA) wydał raport 2017 Utility Solar Market, w którym eksperci stwierdzają, że Stany Zjednoczone posiadają 33,4 GW zainstalowanej energii słonecznej, podczas gdy 9,4 GW mocy zostało włączonych do sieci elektroenergetycznej USA w 2016 roku.

Jak wskazano w raporcie, adaptacja nowych źródeł energii słonecznej stale się rozwija, zwłaszcza w tradycyjnych stanach słonecznych, tj. w Kalifornii, w Arizonie oraz na Hawajach. Brenda Chew, analityk ds. badań SEPA, podkreśla, że energia słoneczna rozwija się także poza tradycyjnymi rynkami energetycznymi. „ Widzimy obecnie kwitnące rynki energii słonecznej na południowym wschodzie, zauważalny jest także wzrost w stanach Utah i Arkansas” – dodaje ekspert.

Rozwój zewnętrznych rynków świadczy o tym, że energia słoneczna na terytorium USA jest konkurencyjna. Istotne znaczenie dla rozwoju fotowoltaiki w tym kraju posiadają tzw. społeczne farmy wiatrowe. W raporcie SEPA wskazuje się, że obecnie takie przedsięwzięcia obejmują 300 MW zainstalowanych mocy.

Jak do tej pory przodującym stanem w rozwoju energii słonecznej jest Kalifornia. Według raportu SEPA posiada ona obecnie sieć słoneczną stanowiącą 13,6 GW zainstalowanych mocy. Spółdzielnie energetyczne obejmują 1,86 GW.

W 2017 roku poziom użyteczności publicznej energetyki wiatrowej wzrósł o 84 procent, poziom użyteczności społecznej o 11 procent, a sektora komercyjnego o 20 procent.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Pływające wyspy metodą na podnoszący się poziom wód?

Następny artykuł

Google Dandelion – nowy projekt geotermalny od Google

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,