turbina wiatrowa Siemens

Siemens zmienia markę, pod którą będzie produkować turbiny wiatrowe

Przedstawiciele firmy Siemens poinformowali o rebrandingu oddziały firmy zajmującego się mechanicznymi elementami systemów wiatrowych. Elementy te sprzedawane będą od teraz pod marką Flender.  Zmiany te wejdą w życie na całym świecie w połowie 2018 roku.

Dział produkcji systemów wiatrowych od dłuższego czasu działa pod marką Siemensa, ale funkcjonował osobno od głównej firmy. Dlatego też postanowiono, że cała produkcja systemów dla turbin wiatrowych funkcjonować będzie pod znakiem Flender.

Flender to firma założona w 1899 roku. Początkowo produkowała drewniane krążki linowe itp. W 2005 roku Siemens zakupił tę firmę i włączył do swojego działu produkcji elementów mechanicznych.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Wyspy Marshalla są 10 razy bardziej radioaktywne niż Czarnobyl

Podczas testowania gleby pod kątem radioaktywnego plutonu-239 i -240 naukowcy odkryli, że niektóre wyspy z archipelagu Marshalla miały poziom stężenia nie 10, a 1000 razy wyższy niż na Fukushimie (gdzie trzęsienie ziemi i tsunami doprowadziły do topnienia reaktorów jądrowych) i około 10 razy wyższy niż poziom w strefie wykluczenia w Czarnobylu. Skąd skażenie?