Sieradz stawia na energię geotermalną

Jak podają władze Sieradza, miasto chce w ciągu kilku najbliższych lat zwiększyć udział OZE w ogrzewaniu miasta do 50%-80%. Do 20% całkowitej energii cieplnej zużywanej przez miasto miałoby pochodzić z instalacji geotermalnych. W ten sposób zredukowane ma być spalanie węgla w miejskich elektrociepłowniach.

Sieradz przechodzi obecnie „ekologiczną rewolucję”, jak określa to prezydent tego miasta. Obecnie trwają prace modernizacyjne w gospodarstwach domowych – wymieniane są stare piece na węgiel na nowsze i czystsze oraz zmieniany jest tabor komunikacji publicznej.

Jak mówi Paweł Osiewała, prezydent miasta, kolejnym krokiem ku poprawie ekologii w mieście jest wykorzystanie energii geotermalnej. Prezydent szacuje, że jeśli potwierdzą się prognozy, to za maksymalnie 4 lata potencjał cieplny miejskich instalacji geotermalnych sięgnie około 12 MW. Taka ilość ciepła pozwoli na zaspokojenie około 20% potrzeb miasta.

źródło: wnp.pl

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Płoną lasy Amazonii, Rosji i Hiszpanii. To efekt ludzkich działań i suszy

Płonący las deszczowy Amazonii można zaobserwować z kosmosu, rosyjskich torfowisk może się nie dać ugasić, a ogień na Gran Canarii strawił już ponad 10 tys. hektarów obszaru zalesionego oraz łąk. Bilans jest tragiczny. Obserwatorzy wskazują, że w porównaniu z tą samą porą rok temu nastąpił wzrost liczby pożarów o 84%.