Sieradz stawia na energię geotermalną

Jak podają władze Sieradza, miasto chce w ciągu kilku najbliższych lat zwiększyć udział OZE w ogrzewaniu miasta do 50%-80%. Do 20% całkowitej energii cieplnej zużywanej przez miasto miałoby pochodzić z instalacji geotermalnych. W ten sposób zredukowane ma być spalanie węgla w miejskich elektrociepłowniach.

Sieradz przechodzi obecnie „ekologiczną rewolucję”, jak określa to prezydent tego miasta. Obecnie trwają prace modernizacyjne w gospodarstwach domowych – wymieniane są stare piece na węgiel na nowsze i czystsze oraz zmieniany jest tabor komunikacji publicznej.

Jak mówi Paweł Osiewała, prezydent miasta, kolejnym krokiem ku poprawie ekologii w mieście jest wykorzystanie energii geotermalnej. Prezydent szacuje, że jeśli potwierdzą się prognozy, to za maksymalnie 4 lata potencjał cieplny miejskich instalacji geotermalnych sięgnie około 12 MW. Taka ilość ciepła pozwoli na zaspokojenie około 20% potrzeb miasta.

źródło: wnp.pl

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Co Ministerstwo Przedsiębiorczości zrobiło dla eko-gospodarki? – bilans resortu

Udało nam się przeprowadzić cały szereg projektów, które realnie ułatwiają przedsiębiorcom życie oraz zapewniają im konkretne oszczędności. A także unowocześniają naszą gospodarkę i coraz śmielej pozwalają nam konkurować na globalnym rynku – chwali minister Jadwiga Emilewicz na dzień przed ciszą wyborczą. W bilansie przedstawiamy te zmiany, które przyczynią się do ochrony środowiska.