Skutery na minuty w Polsce – Blinkee

Codzienne dynamiczne poruszanie się po mieście może być jeszcze prostsze – przekonuje Blinkee, firma zajmująca się skuter-sharingiem w Polsce. Obecnie udostępnia swoje skutery w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i Krakowie.

Sposób korzystania ze skuterów jest prosty. Wszystko, co jest potrzebne potencjalnemu użytkownikowi to odpowiednia aplikacja i dostęp do internetu. Za pomocą mapy wystarczy zlokalizować najbliższy z pojazdów, a następnie zarezerwować go. Od tego momentu należy w piętnaście minut do niego dotrzeć i uruchomić sprzęt również z pomocą aplikacji. Nie ma więc kluczyków, które trzeba byłoby odbierać i oddawać do konkretnych punktów. Skuterem można przemieszać się po mieście zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Po dotarciu do docelowego miejsca wystarczy sprzęt zaparkować i zakończyć usługę w aplikacji.

Blinkee przekonuje, że udostępniane przez nich pojazdy są doskonale wyposażone do jazdy po mieście. Poza wygodną kanapą, na której zmieszczą się dwie osoby, zamontowany w skuterze jest duży kufer z parą kasków w środku. Po ich wyciągnięciu można schować własne bagaże. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewnić mają m.in. przednie i tylne hamulce tarczowe lepsze w porównaniu z bębnowymi. Nie bez znaczenia jest również fakt, że pojazdy w 100% zasilane są energią elektryczną, co jest pozytywną odpowiedzią na potrzebę ochrony środowiska. Wiąże się ona nie tylko z ograniczeniem emisji zanieczyszczeń, ale także z redukcją hałasu.

Firma postrzega swój wkład w elektromobilność w miastach jako dopełnienie rynku. Konkurencyjne są dla niej podobne inicjatywy, np. udostępniające za opłatą rowery bądź samochody elektryczne. Mimo to promuje swoje rozwiązanie jako opłacalne i warte uwagi, bo jak zauważa przedstawiciel Blinkee, Marcin Maliszewski: „za skutery elektryczne w centrum na miejscach parkingowych nie musimy płacić”. Natomiast koszt korzystania z ich pojazdów wynosi 50 groszy za minutę, a w dostępnych ofertach abonamentowych jest jeszcze niższy.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Puszcza Karpacka podzieli los Białowieskiej?

Następny artykuł

Uniti prezentuje kompaktowy miejski samochód elektryczny za mniej niż 18 tysięcy dolarów

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,