SMA Solar Technology AG w Polsce

Firma SMA Solar Technology AG to niemiecka firma z ponad 30 letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej. To światowy lider w rozwoju, produkcji i sprzedaży inwerterów oraz urządzeń do monitoringu dla systemów fotowoltaicznych. Oprócz tego firma zajmuje się managementem energetycznym i dostarcza kluczowe technologie innowacyjne przeznaczone do zarządzania dostawami energii przyszłości.  Spółka zależna, SMA Central & Eastern Europe na rynku polskim działa od 2011 roku.

Firma SMA Solar Technology AG funkcjonuje w 21 krajach, a jej główna siedziba znajduje się w miejscowości Niestetal, położonej w pobliżu niemieckiego miasta Kassel, w centralnej części Niemiec. Koncern zatrudnia na całym świecie ponad 5000 pracowników. Od 2008 roku spółka SMA Solar Technology AG wstąpiła na giełdę papierów wartościowych we Frankfurcie (S92) w segmencie rynku „Prime Standard” i została również uwzględniona w indeksie TecDAX.

Fotowoltaika od Columbus Energy

SMA gwarantuje wysoką jakość swoich produktów i usług, oferuje najlepsze innowacyjne technologie dla perspektywicznych możliwości dostaw energii elektrycznej. Ponadto posiada bardzo dobry i szeroki system pomocy klientom. Dzięki rozległej sieci przedstawicielstw handlowych firma świadczy profesjonalne usługi na całym świecie na wszystkich etapach wdrażania instalacji fotowoltaicznej. Na etapie projektowania pomaga podczas wyboru odpowiedniego systemu fotowoltaicznego oraz zapewnia projektantom swobodny dostęp do własnych aplikacji komputerowych, przeznaczonych do projektowania systemów PV. Dodatkowo SMA Solar udziela pomocy przy instalacji i uruchomieniu zainstalowanego systemu, a podczas fazy eksploatacji zapewnia fachowy serwis wymiany inwerterów PV oraz prowadzi dla klientów SMA Service Line bezpłatną możliwość telefonicznych porad technicznych. Oprócz przedstawicielstwa handlowego dla klientów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej jest również do dyspozycji zespół współpracowników świadczących usługi techniczne, marketingowe, serwisowe oraz doradcze.

SMA Central & Eastern Europe s.r.o. jest spółką zależną niemieckiej SMA Solar Technology AG. Na czeski i słowacki rynek firma weszła w 2009 roku pod nazwą SMA Czech Republic s.r.o., w 2011 roku firma zmieniła nazwę na SMA Central & Eastern Europe (SMA CEE) wchodząc na polski, bułgarski, rumuński i węgierski rynek. Obecnie polski oddział podlega bezpośrednio pod centralę.

Szerokie portfolio produktów SMA zawiera kompatybilne falowniki dla wszystkich typów modułów oferowanych na rynku oraz dla różnej wielkości systemów PV. Produkty charakteryzują się wysoką sprawnością i długą żywotnością. Inwertery znajdują zastosowanie zarówno w systemach domowych o mocach kilku kW, jak również w wielkopowierzchniowych farmach PV o mocach sięgających kilku do kilkudziesięciu MW. Dodatkowo inwertery SMA sprawdzają się w systemach podłączonych do sieci, autonomicznych oraz systemach magazynowania energii. Ofertę uzupełniają urządzenia do monitoringu i wizualizacji systemów solarnych oraz do zarządzania produkcją i zużyciem energii elektrycznej. Koncepcja SMA Smart Home dla efektywnego wykorzystywania wyprodukowanej przez siebie energii słonecznej w gospodarstwach domowych i zakładach komercyjnych – umożliwia zwiększenie konsumpcji własnej.

Co więcej SMA Central & Eastern Europe uruchomiła system szkoleń zawodowych SMA Solar Academy, która oferuje szeroki zakres profesjonalnych seminariów na różne tematy z zakresu fotowoltaiki, szkolenia są przeznaczone dla projektantów systemów PV, instalatorów, elektryków i wszystkich zainteresowanych fotowoltaiką. Pierwsze takie szkolenie w Polsce odbyło się w marcu 2012 roku w Krakowie.