Smart Blade optymalizuje łopaty wiatraków we Francji

Francuski Greensolver oraz niemiecki Smart Blade rozpoczęli partnerską współpracę, której celem jest oferowanie usług polegających na optymalizacji pracy instalacji wiatrowych.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W ramach proponowanej usługi Greensolver dzieli się swoim doświadczeniem w zakresie zarządzania farmami, a Smart Blade ulepsza pracę samych wiatraków.

W ramach umowy Greensolver staje się także wyłącznym przedstawicielem Smart Blade we Francji, co oznacza, że tylko on będzie mógł instalować na wiatrakach we Francji systemy pozwalające na poprawę wydajności turbin wiatrowych i przeciwdziałające przeciąganiu łopat.

Greensolver uzyskał również licencję na pakiet numeryczny do modelowania pracujących łopat. Dane z niego pochodzące będą wykorzystywane do okresowej oceny wydajności podczas inspekcji łopat i działań naprawczych.

Guy Auger, szef francuskiej firmy, powiedział, że „współpraca ze Smart Blade daje nam możliwość poszerzenia naszych usług jako niezależnego eksperta technicznego i zapewni naszym klientom ulepszenie pracy łopat wiatraków.