Spadek sprzedaży skuterów spalinowych w Europie!

Za spadek średniej sprzedaży motocykli i skuterów spalinowych na terenie Europy w pierwszym kwartale 2018 roku o 6% odpowiada coraz większe zainteresowanie klientów pojazdami o napędzie elektrycznym.

Największy spadek sprzedaży (w Francji ponad 40%) dotyczy skuterów i motorowerów o pojemności poniżej 50 cm3. W tym samym okresie sprzedaż i rejestracja elektrycznych odpowiedników wzrosła w Europie o ponad 50%. Mimo że nadal łączna wielkość sprzedaży pojazdów jednośladowych z napędem elektrycznym jest miażdżąco niższa niż modeli spalinowych, dane mogą wskazywać, że preferencje klientów zaczynają się zmieniać w ekspresowym tempie.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Potwierdzają to inne wskaźniki, między innymi te dotyczące sprzedaży mocnych motocykli elektrycznych, która wzrosła o 118%. Ponadto coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne. Wiele z prezentowanych na rynku modeli ma zasięgi podobne do skuterów, ale ich eksploatacja jest znacznie tańsza (np. nie wymagają opłat za parkowanie).

W dużej mierze dzięki tym cechom sprzedaż rowerów elektrycznych w Europie rośnie z roku na rok i może osiągnąć sumę 2 mln sztuk już w roku bieżącym. Szacuje się, że w ciągu najbliższych lat liczba sprzedanych jednośladowych pojazdów elektrycznych przewyższy ilość spalinowych modeli.

Źródło: electrek

Na zdjęciu skuter firmy JedenŚlad