Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Spotkanie branży energetycznej w Rzeszowie

Spotkanie branży energetycznej w Rzeszowie

VI Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” odbędzie się już w przyszłym tygodniu – 13 i 14 września na Politechnice Rzeszowskiej. Będą to dwa dni dwa dni debat, prelekcji i prezentacji, a także spotkań kuluarowych i biznesowych z udziałem przedstawicieli gospodarki, administracji i nauki.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Spotkanie branży

Członkowie zarządów i menedżerowie największych polskich firm energetycznych, naukowcy z najważniejszych uczelni, eksperci z liczących się ośrodków analitycznych, członkowie rządu i urzędnicy państwowi oraz samorządowcy zainteresowani tematyką energetyki – tak będzie wyglądać lista uczestników VI Konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się już w przyszłym tygodniu – 13 i 14 września 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej, w budynku V.

W tym roku wiodącym tematem konferencji będzie transformacja energetyczna – mówi dr hab. Mariusz Ruszel, profesor Politechniki Rzeszowskiej i prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. Łukasiewicza, pomysłodawca cyklu konferencji. – Oczywiście to zagadnienie złożone i wieloaspektowe, które będzie się przewijać na różnych panelach. Nasi dyskutanci i prelegenci analizować będą transformację energetyczną z punktu widzenia polityki globalnej, zarządzania publicznego, ekonomii, logistyki ale też z poziomu samorządów najniższego szczebla czy konsumentów indywidualnych. Ważnym zagadnieniem będzie rola energetyki jądrowej w transformacji energetycznej.

Zakres tematyczny

Nie zabraknie oczywiście omówienia branżowych innowacji. Mowa będzie m.in. o kropkach kwantowych, fotowoltaice IV generacji, nanotechnologii czy technologiach pozyskiwania ciepła ze ścieków czy z odpadów. Bardzo dużo miejsca poświęcone będzie zastosowaniom wodoru w energetyce. To kwestia budząca zainteresowanie biznesu i współpracującej z biznesem nauki a także rządzących. Świadczą o tym zawarte w kilku regionach Polski porozumienia w sprawie w sprawie rozwoju Dolin Wodorowych.

Partnerzy i goście

To, co odróżnia tegoroczną konferencję o poprzednich edycji, to pozyskanie jako partnera Pionu Dyplomacji Publicznej NATO.

Rzeszowska konferencja zawsze cechowała się wysokim poziomem merytorycznym i szerokim doborem kompetentnych gości – mówi prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej. – W tym roku jednak poziom zostanie podniesiony właśnie dzięki partnerstwu z Pionem Dyplomacji Publicznej NATO.

Współpraca ze strukturami Sojuszu Północnoatlantyckiego poszerzy pole dyskusji o takie wątki jak bezpieczeństwo energetyczne państw wschodniej flanki NATO czy też zabezpieczenie infrastruktury energetycznej na Bałtyku. Wszystko to w kontekście polityki Federacji Rosyjskiej.

Swój udział zapowiedzieli David van Weel, asystent sekretarza generalnego NATO ds. nadchodzących wyzwań, członkowie polskiego rządu m.in. minister Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. krytycznej infrastruktury energetycznej; wiceminister klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł czy wiceminister skarbu – pełnomocnik rządu ds. morskiej polityki wiatrowej Zbigniew Gryglas.

Ważnym gościem będzie Theodor J. Garrish ze Stanów Zjednoczonych, który przez wiele lat pracował w administracji rządowej u różnych prezydentów, a także był menedżerem działających globalnie amerykańskich firmach z sektora energetycznego.

FIPR KONKURS JST 1080x1920px 1.cdr001 Strona 1

Paneliści

Panelistami będą przedstawiciele czołowych ośrodków naukowych i analitycznych, w tym także naukowcy z zagranicy: Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Niemiec, Turcji, Finlandii. Zwraca uwagę fakt, że bardzo wielu ekspertów i naukowców łączy doświadczenie zawodowe z nauki, biznesu, administracji i dyplomacji czy wojska.

O planach państwowych i prywatnych firm z sektora energetycznego mówić będą członkowie ich zarządów i dyrektorzy działów. Kilka firm zaprezentuje swoją ofertę na stoiskach rozstawionych w holu Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas konferencji po raz czwarty przyznana zostanie Nagroda im. Ignacego Łukasiewicza w kategorii „Bezpieczeństwo energetyczne”. Kolejnym wydarzeniem będzie ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Nagrodzeni uczestnicy konkursu zaprezentują swoje projekty, co pozwoli szerzej spopularyzować najlepsze pomysły na udział samorządów w transformacji energetycznej.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Konferencja będzie na żywo transmitowana w Internecie. W takiej formie będzie można także zadawać pytania.

Udział w konferencji jest możliwy osobiście, ale także zdalnie. Warunkiem osobistego udziału będzie potwierdzenie przyjęcia pełnej dawki szczepień, bądź przedstawienie negatywnego wyniku testu na COVID-19 (zrobionego najwcześniej trzy dni przed konferencją).

Zapewniona będzie dezynfekcja sal, holu i korytarzy, ozonowanie przekazywanych dokumentów, monitorowanie ilości osób oraz pomiar temperatury uczestników, a także obowiązkowe maseczki i stacje do dezynfekcji dłoni.

ODNOŚNIK DO TRANSMISJI NA ŻYWO: klik

***

Organizatorami konferencji są Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Zakład Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „Eurointegracja”.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się na stronie internetowej: www.instytutpe.pl/konferencja2021

Świat OZE jest partnerem medialnym wydarzenia.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.