Starbucks zainwestuje 10 milionów dolarów w opracowanie kubka przyjaznego środowisku

Starbucks to największa na świecie sieć kawiarni z prawie sześćdziesięcioletnią tradycją. Z racji swojej popularności, co roku jej kawiarnie odwiedzają licznie klienci, tylko po to, by napić się kawy w charakterystycznym kubku z zielonym logo. Jak podaje sama firma, co roku wykorzystuje ona ok. 6 miliardów kubków. Dlatego zdecydowała się na podjęcie działań, które mógłby pomóc ograniczyć negatywny wpływ użytkowanych przez nią opakowań jednorazowego użytku na środowisko naturalne. Aż 10 milionów dolarów przeznaczy na opracowanie nowego, bardziej ekologicznego kubka.

W tym celu Starbucks nawiązał współpracę z firmą Closed Loop Partners, która pomoże w organizacji pro-ekologicznego konkursu Next Gen Cup Challenge. Podczas niego zostaną nagrodzone najlepsze przyjazne środowisku projekty ekologicznego kubka, który zastąpiłby ten użytkowany obecnie. Według założeń kubek powinien nadawać się do recyklingu i kompostowania. Pula nagród w konkursie będzie wynosić 10 milionów dolarów, co z pewnością będzie dodatkową motywacją dla jego uczestników.

Amerykańska sieć chce wspierać innowacyjne pomysły, ponieważ ma świadomość, że ich wdrożenie mogłoby przynieść obustronne korzyści, zarówno dla przyrody jak i wizerunku firmy.

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Nikt nie jest zadowolony z postępów poczynionych przez branżę do tej pory. To nie idzie do przodu tak szybko, jak powinno. Dlatego dzisiaj ogłaszamy skok w przód, by jako branża dostarczyć w pełni nadający się do przetworzenia i kompostowania kubek, z założeniem, że stanie się to za trzy lata”, powiedziała wicedyrektor Starbucksa, Colleen Chapman.