Statkraft sprzeda energię z OZE polskiej filii Commercial Metals Company

Polska filia teksańskiej firmy Commercial Metals Company (CMC) zawarła współpracę z norweską grupą energetyczną Statkraft na zakup energii na okres 10 lat. Kontrakt pomiędzy firmami opiera się na zasadach corporate PPA. Uważa się, że hutnictwo jest najbardziej energochłonną gałęzią przemysłu.

Tego typu współpraca jest wsparciem dla rozwijania przemysłu. Jest to także demonstracja zaangażowania i wsparcia nowych technologii wytwarzania energii w Polsce – skomentował Jerzy Kozicz, prezes CMC Poland. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Statkraft integruje rynek poprzez wspieranie rozwoju projektów odnawialnych z jednej strony, równocześnie zapewniając stabilne ceny energii elektrycznej w perspektywie długoterminowej klientom, takim jak CMC – powiedział Koen Dejonghe, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Statkraft. –Ta transakcja pokazuje wiodącą pozycję CMC w branży energochłonnej. Oczekuję, że za nią pójdą inni.

Zgodnie z umową Statkraft będzie sprzedawał prąd z projektów OZE, który zaspokoi około 20 proc. potrzeb energetycznych CMC. Kontrakt wejdzie w życie w przyszłym roku na okres 10 lat.