Supersamochód z Doliny Krzemowej trafi na rynek w przyszłym roku. Cena i osiągi robią wrażenie

Drako Motors, start-up z Doliny Krzemowej, zaprezentował podczas Monterey Car Week nowy model GTE, będący elektrycznym supersamochodem. Auto ma moc 1200 KM, a jego wartość to 1,25 miliona dolarów.

GTE to czteroosobowy, ultra luksusowy supersamochód. Na tle innych aut tego segmentu ma się zdaniem producenta wyróżniać bardzo wysoką precyzją w pokonywaniu zakrętów. Moc auta generowana jest przez cztery osobne silniki na każdym kole i wektorowanie momentu obrotowego, które sterowane jest przez inteligentne algorytmy.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Wóz został wyposażony w wysokiej jakości podzespoły, takie jak na przykład hamulce Brembo i zawieszenie Öhlins, a zbudowany został na podwoziu Karmy, będącej reaktywacją marki Fisker. GTE ma osiągać prędkość maksymalną ponad 330 km/h. Stabilną i bezpieczną pracę przy dużych obciążeniach ma zapewnić innowacyjna architektura chłodzenia, która otacza każde ogniwo akumulatora i pomaga szybko rozproszyć ciepło.

GTE ma wejść do produkcji jeszcze w tym roku, a dostawy rozpoczną się w 2020 roku dla każdego, kto dysponuje kwotą 1,25 miliona dolarów.