W Szkocji na poważnie o gazach cieplarnianych

Szkocja planuje wytyczenie nowego planu redukcji emisji gazów cieplarnianych aż o 90%. Te ambitne założenia mają zostać osiągnięte do roku 2050. Informacje, jakie podała sekretarz Szkockiego Ministerstwa Środowiska Roseanna Cunningham mówią o planowanych konsultacjach społecznych, których celem jest poznanie opinii oraz argumentów różnych środowisk politycznych, branżowych i społecznych.

Cunningham ogłosiła zarys planu w szkockim parlamencie podczas sesji dotyczącej statystyk emisji gazów cieplarnianych za rok 2015. Podczas sesji parlamentarnej poruszano również kwestię kosztów związanych z nowymi założeniami oraz zagadnienia merytoryczne takie jak powołanie grupy doradczej ekspertów do pomocy przy tworzeniu szczegółów projektu o nazwie Climate Change. Ogłoszenie dokumentu planowane jest na rok 2018. W tym właśnie projekcie mają zostać zawarte szczegóły koniecznych inwestycji umożliwiających osiągnięcie założeń planu redukcji dwutlenku węgla do atmosfery i ekosystemów przybrzeżnych Szkocji. Forsowany plan redukcji gazów cieplarnianych zakłada też utworzenie specjalnego funduszu ds. zmian klimatycznych, którego celem będzie zrównoważenie obciążeń finansowych społeczeństwa.

Cunningham powiedziała ponadto, że: Nasze propozycje dotyczące zmniejszenia emisji o co najmniej 90% do 2050 roku opierają się w głównej mierze na wsparciu ze strony szkockiego społeczeństwa, które od dawna zaangażowane jest w walkę o czystszy klimat. Jako kraj, który ma międzynarodową renomę i jako lider zmian klimatycznych istnieje obecnie ogromna okazja do czerpania korzyści ekonomicznych z naszych wysiłków. Dzięki nim możemy stać się zrównoważoną gospodarką”.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Szkolenie w NFOŚiGW dla przedsiębiorców wdrażających innowacyjne technologie środowiskowe

Następny artykuł

Tesla rozpoczęła produkcję ogniw do Modelu 3

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,