Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Szkocka elektrownia pływowa coraz bliżej realizacji

Szkocka elektrownia pływowa coraz bliżej realizacji

Szkocki deweloper instalacji morskich QED Naval ukończył testy fabryczne stalowego kadłuba dla platformy SubHub, dedykowanej do instalacji przetwarzania energii pływów morskich na prąd elektryczny. Elementy te zostały wykonane na zlecenie QED Naval w stoczni Belfast Docks w Irlandii Północnej przez firmę Cimpina.

BANER MOBILEB1
Reklama

Testy obejmowały sprawdziany mechaniczne konstrukcji, w tym podnoszenie jej z łoża oraz próbny montaż kadłuba instalacji na głównej podstawie, na której wspierać ma się jej waga.

SubHub ma stanowić główny element fundamentu, jaki będzie podtrzymywał macierz miniaturowych turbin, zakotwiczonych do dna morskiego.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

QED Naval zajmie się teraz wyposażeniem instalacji w wymagane oprzyrządowanie. Obecnie firma przygotowuje kadłub do malowania. Kraken, bo tak nazwano system, zostanie pomalowany pod koniec października.

Obecnie QED Naval zajmuje się testowaniem systemu balastującego SubHub oraz systemu kontrolno-pomiarowego. Instalacja zostanie zwodowana i zakotwiczona na miejscu na początku przyszłego roku.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.