Targi ENEX 2017

Energetyka, elektrotechnika, OZE czy samochody elektryczne, to główne tematy, jakie poruszono w ramach targów ENEX 2017. W Targach Kielce zaprezentowały się silne marki polskiego i europejskiego rynku energetyki i odnawialnych źródeł energii. Od 1 do 2 marca Targi Kielce stały się niezaprzeczalnie centrum wiedzy i produktów sektora energetyki.

Konferencje, szkolenia, prezentacja blisko 100 firm z branży energetycznej, jazda próbna w pełni elektrycznym BMW i3, Aleja Kotłów. W Targach Kielce rozpoczęła się 20. Jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Energetycznych i Elektrotechniczych ENEX. Od 1 do 2 marca Targi Kielce zmieniły się w energetyczne centrum Polski. Pełna wiedza o pompach ciepła i panelach fotowoltaicznych, możliwościach dofinansowania w sektorze OZE,  innowacje elektroenergetyczne, nowoczesne kotły grzewcze, elektromobilność, transformacja energetyczna, czyste powietrzne – to główne tematy, jakie zostały poruszone w ramach targów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Zobacz video z Targów ENEX 2017 w Kielcach:

Inkubator elektroenergetyczny podczas targów ENEX 2017

Sektor elektroenergetyki, by utrzymać dynamikę rozwoju poszukuje innowacyjnych projektów i rozwiązań, w które gotowy jest zainwestować środki finansowe. Naukowcy, sturtupy, wynalazcy pracujący często w uczelnianych pracowniach czy domowym zaciszu mieli szansę na pokazanie swoich pomysłów. Podczas targów ENEX 2017 powstał pierwszy w Polsce INKUBATOR ELEKTROENERGETYCZNY. Jest to miejsce prezentacji pomysłów – jeszcze nie wdrożonych na hale produkcyjne. Startupowcy, naukowcy czy wynalazcy mają szansę na pozyskanie inwestorów i wejścia na rynek z gotowym produktem.

Kotły piątej generacji i ścieżka doświadczeń

Coraz głośniej mówi się o montażu kotłów C.O. wyłącznie z najlepszymi standardami emisyjnymi. Targi ENEX 2017, jako centrum kompetencji postawiło na mocną edukację w temacie rodzajów kotłów dostępnych na rynku. Producenci kotłów C.O. zaprezentowali swoje produkty w ramach specjalnej strefy. Aleja Kotłów była wystawą konkretnych i gotowych do nabycia produktów, miejscem nowinek technicznych oraz centrum wiedzy jak wybrać odpowiedni piec, jak ocenić koszt montażu danego produktu.

Samochody elektryczne – pieśń przyszłości czy już codzienność?

Atutem samochodów elektrycznych jest zdecydowanie tańsza eksploatacja. Koszty energii elektrycznej są łatwe do przewidzenia w przeciwieństwie do cen gazu czy ropy. Ministerstwo zakłada, m.in., że w perspektywie dekady po polskich drogach będzie jeździć co najmniej milion elektrycznych samochodów. Nie ulega wątpliwości, że samochody elektryczne to również nasza przyszłość. Gościem targów ENEX 2017 był producent marki Tesla – najpopularniejszej marki samochodów elektrycznych.