Opuszczony magazyn w Nowym Jorku zamieniony w mieszkania ze złotym certyfikatem LEED

W betonowej dżungli Nowego Jorku powstał nowy, nasycony zielenią apartamentowiec. Zaprojektowany przez COOKFOX Architects budynek przy Charles Street 150 to przerobiony stary magazyn, który znajdował się tutaj nad rzeką Hudson. Jego modernizacja zaprojektowana została tak, aby z jednej strony wtopił się w miejską tkankę, a z drugiej wywierał niewielką presję środowiskową, co zostało nagrodzone złotym certyfikatem LEED.

Trzy nowe wieżowce z certyfikatami LEED powstaną w Tel Awiwie

W stolicy Izraela, Tel Awiwie mają powstać trzy nowe wieżowce pod nazwą Landmark TLV. Budynki te będą funkcjonować częściowo jako mieszkania, a częściowo jako strefa biurowa i rozrywkowa. Zostały zaprojektowane przez firmę Yashar Architects tak, by dawać mieszkańcom i użytkownikom komfort, ale także spełniać wyśrubowane normy środowiskowe.

W Warszawie powstanie… ekowieżowiec

Pracownia architektoniczna BXB Bogusław Barnaś przygotowała projekt ekologicznego wieżowca, który będzie pokryty zielenią, przyczyni się do oczyszczania powietrza i powstanie w Warszawie. Budynek zostanie zlokalizowany przy ulicy Solec na Powiślu.

Projekt „Pojezierze Tarnowskie” z myślą o turystyce przyrodniczej

Projekt „Pojezierze Tarnowskie” wykorzystuje potencjał ekologiczny jezior i stawów pożwirowych. Realizowany jest już od kilku lat i w jego ramach powstaje m.in. Wodny Park Kulturowy w Borzęcinie i Dołędze, Zagłębie Różnorodności w Wierzchosławicach, Łętowicach i Radłowie oraz Wodny Park Adrenaliny w Podlesiu Dębowym, Radgoszczy i Starych Żukowicach.