Pasywny dom wtapiający się w otoczenie

Tung House ulokowany jest niedaleko niewielkich mokradeł w Lincoln w Stanach Zjednoczonych. Zaprojektowany został przez firmę Project Architecture z Seulu w Korei Południowej. Dom ten jest w pełni pasywny i wydajny energetycznie. W budynku zainstalowano panele fotowoltaiczne i solarne ogrzewanie do wody użytkowej, a także szereg innych energooszczędnych systemów.

Brak miejsca na drzewa w mieście to nie wymówka. Kolejny wiadukt z drzewami powstaje w dzielnicy biurowej w Chinach!

Chiny od lat uchodzą za pioniera w zagospodarowywaniu przestrzennym miast i wdrażaniu innowacyjnych, ekologicznych technologii urbanistycznych. Nie inaczej jest tym razem – trwają prace nad realizacją nietypowego projektu – oazy zieleni w centrum miasta na wiadukcie. Za ponad rok projekt będzie oddany do użytku publicznego.

Opuszczony magazyn w Nowym Jorku zamieniony w mieszkania ze złotym certyfikatem LEED

W betonowej dżungli Nowego Jorku powstał nowy, nasycony zielenią apartamentowiec. Zaprojektowany przez COOKFOX Architects budynek przy Charles Street 150 to przerobiony stary magazyn, który znajdował się tutaj nad rzeką Hudson. Jego modernizacja zaprojektowana została tak, aby z jednej strony wtopił się w miejską tkankę, a z drugiej wywierał niewielką presję środowiskową, co zostało nagrodzone złotym certyfikatem LEED.

Trzy nowe wieżowce z certyfikatami LEED powstaną w Tel Awiwie

W stolicy Izraela, Tel Awiwie mają powstać trzy nowe wieżowce pod nazwą Landmark TLV. Budynki te będą funkcjonować częściowo jako mieszkania, a częściowo jako strefa biurowa i rozrywkowa. Zostały zaprojektowane przez firmę Yashar Architects tak, by dawać mieszkańcom i użytkownikom komfort, ale także spełniać wyśrubowane normy środowiskowe.