Kobieta konstruktor i jej elektryczno-drewniany rower

Kobieta konstruktor i jej elektryczno-drewniany rower

Trudno przejść obojętnie obok projetu Evie Bee. Artystka skonstruowała niepowtarzalny rower elektryczny Electraply wykonany po części z drewna. Jak sama przyznaje, ma nadzieję na skomercjalizowanie jej pojazdu, ale przede wszystkim na obniżenie poziomu zanieczyszczeń w miastach.

Podcast

Kunszt i nowoczesność

Drewniana rama i elektryczny akumulator. Evie Bee przyznaje, że jej projekt jest połączeniem hobby związanym z zamiłowaniem do zabytkowych motocykli, jazdy na e-rowerze i rzemiosła – stolarki. Co ciekawe, Evie służyła jakiś czas temu jako ochotnik w National Trust w Osterley Park, gdzie poznała tajniki budowy drewnianych domków na drzewach, słowem ekologii i ochrony lasów. Efektem tego bliskiego kontaktu z przyrodą jest nietypowy rower Electraply.

4 close up 1

Pasja do stolarki oraz uwielbienie życia w ruchu zaowocowało budową elektrycznego roweru. Rzadko zdarza się, żeby w branży e-mobilności konstruktorzy sami tworzyli rowery od A do Z. A tak właśnie było w przypadku Evie Bee, która skorzystała z różnych kompozytów. Topola, brzoza, sztuczna skóra, stal nierdzewna, akumulator 36 V i 12,5 Ah o pojemności 450 Wh, połączony z elektrycznym silnikiem rowerowym Smart Pie. To „składniki”, z których powstał autorski rower Elactraply.

Evie Bee uruchomiła też kampanię, w której zbiera pieniądze na komercjalizację swojego projektu. Na Kickstarterze można wpłacać dowolne sumy, aby wesprzeć wejście projektantki na masowy rynek).

Mam nadzieję, że e-rowery i e-skutery staną się coraz bardziej popularne w miastach i pomogą zmniejszyć zanieczyszczenie oraz polepszyć zdrowie i zwiększyć szczęście ludzipowiedziała nam Evie Bee.

11

Brytyjska konstruktorka podzieliła się swoją wiedzą i udostępniła e-booki z opisem tworzenia roweru „krok po kroku”. Znajdziesz go tutaj. Poniżej możesz zobaczyć rower Electraply w akcji! Czy Ty także jesteś pod wrażeniem?

źródło: eviebeedesigns.co.uk

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.