1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Drewniany rower elektryczny. Możesz go zrobić samodzielnie

Drewniany rower elektryczny. Możesz go zrobić samodzielnie

Trudno przejść obojętnie obok projetu Evie Bee. Artystka skonstruowała niepowtarzalny rower elektryczny Electraply wykonany po części z drewna. Jak sama przyznaje, ma nadzieję na skomercjalizowanie pojazdu, ale przede wszystkim na obniżenie poziomu zanieczyszczeń w miastach.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Zamiłowanie do motocykli i rzemiosła

Drewniana rama i elektryczny akumulator. Evie Bee przyznaje, że jej projekt jest połączeniem hobby związanym z zamiłowaniem do zabytkowych motocykli, jazdy na e-rowerze i rzemiosła – stolarki. Co ciekawe, Evie służyła jakiś czas temu jako ochotnik w National Trust w Osterley Park, gdzie poznała tajniki budowy drewnianych domków na drzewach, słowem ekologii i ochrony lasów. Efektem tego bliskiego kontaktu z przyrodą jest nietypowy rower Electraply.

4 close up 1

Z czego zbudowany jest Electraply?

Pasja do stolarki oraz uwielbienie życia w ruchu zaowocowało budową elektrycznego roweru. Rzadko zdarza się, żeby w branży e-mobilności konstruktorzy sami tworzyli rowery od A do Z. A tak właśnie było w przypadku Evie Bee. Artystka skorzystała z różnych kompozytów i składników. Topola, brzoza, sztuczna skóra, stal nierdzewna, akumulator 36 V i 12,5 Ah o pojemności 450 Wh, połączony z elektrycznym silnikiem rowerowym Smart Pie.

Mam nadzieję, że e-rowery i e-skutery staną się coraz bardziej popularne w miastach i pomogą zmniejszyć zanieczyszczenie oraz polepszyć zdrowie i zwiększyć szczęście ludzipowiedziała nam Evie Bee.

11

Brytyjska konstruktorka podzieliła się swoją wiedzą i udostępniła e-booki z opisem tworzenia roweru „krok po kroku”. Znajdziesz go tutaj. Poniżej możesz zobaczyć rower Electraply w akcji!

Popularność rowerów elektrycznych w Polsce

Z badań przeprowadzonych w 2022 roku przez agencję Difference na zlecenie firmy KROSS wynika, że aż 86% osób zauważa wzrost popularności rowerów elektrycznych na polskich ulicach. Aż 40% ankietowanych planujących zakup e-bike przyznało, że świetnie sprawdzi się on podczas codziennych dojazdów do pracy i szkoły. Jednodniowe wyprawy na e-bike’u planuje 46% badanych, a 47% uważa, że rower elektryczny świetnie sprawdzi się podczas dłuższych podróży i wypraw.

Polacy doceniają rowery ze wspomaganiem elektrycznym za wygodę, łatwość przemieszczania się i możliwość pokonywania długich dystansów. Ponad połowa ankietowanych twierdzi, że największą przewagą roweru elektrycznego jest minimalizowanie wysiłku podczas jazdy, natomiast 42% – szybkość w docieraniu do celu. Tyle samo osób zwróciło uwagę, że rower elektryczny jest bardziej ekonomiczny niż samochód.

źródło: eviebeedesigns.co.uk, informacja prasowa KROSS Polska

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.