Elektryczne Solarisy pojadą do Luksemburga

Jedno z największych, prywatnych przedsiębiorstw transportu publicznego w Luksemburgu, firma Sales-Lentz, zamówiła kolejne autobusy marki Solaris. Tym razem, przewoźnik z siedzibą w Bascharage, mieście położonym w południowo-zachodniej części kraju, podpisał z Solarisem umowę na dostawę pięciu autobusów elektrycznych.

12 elektrycznych Solarisów trafi do Rumunii

Solaris podpisał właśnie kolejną umowę na dostarczenie autobusów elektrycznych Urbino 12 electric do rumuńskiej Kluż-Napoki. Tym razem miasto zamówiło 18 sztuk tych ekologicznych pojazdów. To kontynuacja kontraktu ramowego z sierpnia ubiegłego roku. Zamawiając łącznie 41 autobusów, Kluż-Napoka będzie miastem z największą liczbą Solarisów Urbino electric w Europie.

Berlin wymieni wszystkie autobusy na elektryczne do 2030 roku

Berlin dołącza do grupy stolic, które zobowiązały się do elektryfikacji miejskiej floty autobusowej. Obecnie na 1500 autobusów w Berlinie przypada 5 autobusów elektrycznych. Jak wskazuje „Berliner Morgenpost”, na który powołuje się portal elektrovest.net, będzie to spore wezwanie dla władz miasta. O ambitnych planach Berlina poinformował Sigrid Nikutta, prezes Berlińskich Zakładów Komunikacyjnych (niem. Berliner Verkehrsbetriebe – BVG).

Zaprojektowano kolejny silnik elektryczny dla autobusów szkolnych

Najnowsza oferta Efficient Drivetrains uzupełnia spectrum całkowicie elektrycznych autobusów szkolnych, obejmujących pojazdy szkolne typy A, C i D na rynku północnoamerykańskim. EDI poczyniła już znaczne postępy w elektryfikacji rynku autobusów szkolnych, współpracując z najlepszymi producentami OEM, aby dostarczyć rozwiązanie EDI PowerDrive ™ jako zestaw do elektryfikacji tych pojazdów.