Dbaj o higienę w sposób ekologiczny

Dbanie o higienę może iść w parze z ekologią. Lekarze są zgodni – umiar w stosowaniu detergentów sprawia, że nasz organizm lepiej funkcjonuje, a środowisko na tym korzysta. Warto więc w swoim domu wprowadzić kilka zasad i praktyk proekologicznych. 

Jak oszczędzać wodę w domu?

O tym, że Polska ma zasoby wody pitnej podobne do tych w Egipcie mówiło się od lat. Sprawa była bagatelizowana. Problem uwypuklił się w ostatnich tygodniach, gdy w niektórych rejonach kraju mieszkańcy rzeczywiście odczuli niedobór. Oszczędzanie wody ma jednak nie tylko ekologiczne uzasadnienie – skorzystanie z poniższych rad może w dużym stopniu wpłynąć także na zmniejszenie rachunków.

Jak oszczędzać wodę w ogrodzie?

W ostatnich tygodniach niektóre rejony w Polsce borykają się z problemem braku wody. Władze apelują, aby używać jej tylko w uzasadnionych przypadkach. Za podlewanie ogródka w czasie upałów można nawet dostać mandat (m.in. w Dobroszycach). Niezależnie od obecnej sytuacji zachęcamy do racjonalnej gospodarki wodnej w ogrodzie. Poniżej podpowiadamy, jak wprowadzić ekologiczne rozwiązania do swojego ogrodu.

Niesamowita nakładka na kran

Ekologiczne dodatki do domu – każdy chciałby je mieć. Bo warto dbać o środowisko. A niektórzy chcieli by przy tym być jeszcze stylowi i modni. Jednak są też wyjątkowo przydatne…