Temperatura na Grenlandii poddaje w wątpliwość globalne ocieplenie?

grenlandia

Teoria globalnego ocieplenia ma tyle samo zwolenników, ile przeciwników. Zdaniem tej drugiej grupy ta koncepcja to jedynie sztucznie wytworzony problem, który tak naprawdę nie istnieje. Jednak grono zwolenników często podpiera swoje poglądy wynikami badań naukowych oraz informacjami o zmianach klimatycznych, które dzieją się na naszych oczach. W związku z tym ze zdziwieniem przyjęto ostatnie wieści z Grenlandii.

Szwajcarska gazeta „Blaser Zeitung” opublikowała informacje mówiące o tym, że w pierwszej połowie lipca 2017 roku średnia temperatura na Grenlandii wynosiła –33 °C. Dane te przekazał dziennikowi Duński Instytut Meteorologii. Podana średnia temperatura jest najniższą, jaką kiedykolwiek w podobnym okresie zmierzono na Grenlandii. Fakt ten znacząco kłóci się z twierdzeniami ekologów w kwestii ocieplania się klimatu, które ich zdaniem ciągle postępuje.

Niską temperaturę uzyskaną na Grenlandii trudno w jakikolwiek sposób uzasadnić w kontekście teorii globalnego ocieplenia. Możliwe, że była to zwykła anomalia pogodowa, jednak wielu ekologom sprawiła ona duży kłopot.

    1 komentarz

    1. Po co pisać takie bzdurne teksty powołując się na zupełnie nieistotne ( w kontekście tematu) żródła? Łatwo sprawdzić że na początku lipca na Grenlandii było chłodniej niż przeciętnie o tej porze roku, ale “w pierwszej połowie lipca 2017 roku średnia temperatura na Grenlandii wynosiła –33 °C” to totalna nieprawda… Od połowy lipca było z kolei znacznie cieplej niż przeciętnie. https://nsidc.org/greenland-today/

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Jedna czwarta domów w Australii z instalacją fotowoltaiczną

Następny artykuł

Sri Lanka zadecydowała o swojej przyszłości energetycznej

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,
%d bloggers like this: