1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Tesla rozpoczęła instalację solarnych dachów

Tesla rozpoczęła instalację solarnych dachów

Wraz z opublikowaniem kwartalnego raportu finansowego Tesla potwierdziła, że rozpoczęto instalację dachów solarnych na domach pierwszych klientów, którymi są pracownicy firmy oraz jej kierownictwo.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Firma napisała w liście do udziałowców:

Instalacja pierwszych dachów solarnych została niedawno zakończona na domach naszych pracowników, którzy zostali wybrani na pierwszych klientów, aby umożliwić nam dopracowanie każdego aspektu obsługi klienta solarnych dachów. Łącząc solarny dach lub nasze standardowe panele słoneczne z Powerwallem, nasi klienci mogą cieszyć się niezależnością energetyczną.

Tesla przyjęła strategię podobną do tej, którą stosuje przy Modelu 3. Jego pierwsze egzemplarze również trafiły do pracowników i zarządu firmy, a dostawy do kolejnych klientów są przesunięte w czasie tak, aby umożliwić poprawienie ewentualnych niedociągnięć zarówno w produkcie jak i obsłudze klienta.

Nie wiadomo jednak po jakim czasie dachy solarne będą montowane u reszty klientów. Tesla poinformowała na początku roku, że fabryka we Fremont rozpoczęła produkcję dachówek, oraz, że produkcja ta przeniesiona zostanie do Gigafactory 2 w Buffalo (dawna fabryka Solar City) niedługo po tym. Aktualnie jednak firma informuje, że produkcja w Buffalo rozpocznie się przed końcem roku. Oznacza to, że pojawiły się opóźnienia i masowa produkcja solarnych dachówek rozpocznie się później niż przewidywano.

Elon Musk, CEO Tesli, zastrzegł jednak, że zdjęcia te nie zostały wykonane w celach marketingowych, a zrobione zostały przez instalatorów. Dodał także, że sam korzysta z dachówek Tesli na swoim domu, tak samo jak JB Straubel, CTO firmy.

Dopóki solarny dach Tesli nie jest łatwo i szeroko dostępny, firma zachęca do kupowania konwencjonalnych rozwiązań z panelami słonecznymi, które także produkuje. Dach solarny jest idealny dla ludzi, którzy chcą zasilać dom energią odnawialną i przy okazji potrzebują nowego dachu w najbliższym czasie. Nie wszędzie będzie się jednak opłacać jego instalacja. Mimo to firma przewiduje, że przy odpowiedniej skali produkcji może być on tańszy niż zwykły dach nie posiadający ogniw słonecznych, a oszczędności generowane przez niego pozwolą na jego samoczynne spłacenie.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.