Rekordowe dostawy Tesli w czwartym kwartale 2018 roku

90 700 – tyle samochodów Tesla dostarczyła w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Dostawa na poszczególne modele rozkłada się następująco: 63 150 – Model 3, 13 500 – Model S, 14 050 – Model X. Produkcja Tesli odnotowała 8% wzrost w stosunku do trzeciego kwartału. Jak podaje amerykański producent, ceny modelu S, X i 3 zostaną obniżone o 2 tys. dolarów dla klientów z USA.

Volkswagen chce konkurować z Teslą niskimi cenami

Volkswagen zamierza wprowadzić nowy elektryczny samochód, który ma kosztować poniżej dwudziestu tysięcy euro (około dwudziestu trzech tysięcy dolarów), czyli o ponad dziesięć tysięcy dolarów mniej niż najnowszy model Tesli. Byłoby to najtańsze tego typu auto na rynku. Volkswagen twierdzi, że zdeklasuje Teslę niskimi cenami przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości.

Tesla w końcu na plusie, produkcja Modelu 3 przekroczyła 100 tys. egzemplarzy

Model 3 Tesli jest najlepiej sprzedającym się samochodem w USA i wyprzedził, m.in: Toyotę Camry, Hondę Civic, Hondę Accord i Toyotę Corolla. Miniony kwartał tego roku dla amerykańskiego producenta zakończył się zyskiem 6,8 mln dolarów, a każda akcja przyniosła 2,9 dolara netto. Od wejścia firmy na giełdę w 2010 roku kwartał na plusie zdarzył się tylko 2 razy.