Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Chiński producent elektryków konkurencją Toyoty a może nawet Tesli?

Chiński producent elektryków konkurencją Toyoty a może nawet Tesli?

Chiński producent samochodów elektrycznych Nio planuje skomercjalizować nową submarkę na rynku masowym, która stanie się tańszą alternatywą dla samochodów premium Nio. Ponadto realizuje ogromną inwestycję w stacje wymiany akumulatorów.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Chiński gigant samochodowy

Obecnie pojazdy Nio są pozycjonowane w segmencie premium, a ceny limuzyny ET7 zaczynają się w Chinach od równowartości około 273 456 zł. Natomiast model ES8 zaczyna się od około 289 542 zł.

Firma Nio dopiero rozpoczęła swój rozwój na rynku europejskim. Niedawno odbyła się premiera SUV-a ES8 i limuzyny ET7 w Norwegii

Marka nie zapowiedziała jeszcze komercjalizacji swoich produktów w dalszej części europy.

Nio chińską Teslą

 – Relacje między Nio a naszą nową marką masową będą podobne do relacji Audi-Volkswagen i Lexus-Toyotaoświadczył dyrektor generalny firmy William Li.

Li kontrowersyjnie wspomniał o swojej ambicji pokonania Tesli na rynku elektryków mówiąc:

– Chcemy zapewnić lepsze produkty i usługi po cenach niższych niż Tesla.

Stacje wymiany akumulatorów

Firma Nio ogłosiła na Twitterze, że zakończyła wdrażanie infrastruktury wymiany akumulatorów wzdłuż drogi ekspresowej G2 między Pekinem a Szanghajem.

Na trasie o długości 732 mil powstała seria ośmiu stacji wymiany akumulatorów. Na stacji w ciągu trzech minut wymieniany jest rozładowany akumulator pojazdu na w pełni naładowany.

Nio podjęli tak ogromną inwestycję, by przekonać klientów do pokonywania dużych odległości elektrykami bez zmartwień o zasięg.

W planach jest również rozszerzenie mapy stacji tym razem od Pekinu do Shenzhen.

Nio pracuje również nad rozszerzeniem swojej innowacyjnej sieci wymiany baterii, planując ponad dwukrotne zwiększeniem liczby stacji i z 361 stacji do ponad 700 do końca 2021 r., w związku z wejściem na rynek europejski.

 źródło: carscoops, insideevs, auto express/ fot. NIO

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.