Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Top 5 najpiękniejszych farm słonecznych na świecie. Zrobią na Tobie wrażenie!

Top 5 najpiękniejszych farm słonecznych na świecie. Zrobią na Tobie wrażenie!

Farmy fotowoltaiczne są doskonałym sposobem na wykorzystanie energii słonecznej. Niektóre z nich zbudowane są na wyspach, pustyniach i w górach, dzięki czemu robią spektakularne wrażenie. Oto 5 najpiękniejszych farm słonecznych na świecie!

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Nr 5. Mongolia wewnętrzna, Chiny

Elektrownia słoneczna w kształcie konia na pustyni Kubuqi w Mongolii Wewnętrznej w lipcu 2019 roku została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa elektrownia fotowoltaiczna na świecie, której panele ułożone są w kształcie obrazu.

Farma składa się z 196 320 paneli słonecznych i ma wielkość 195 boisk piłkarskich.

Nr 4. Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Elektrownia Mohammed bin Rashid Al Maktoum Solar Park zajmuje powierzchnię 77 km2 w Seih Al-Dahal, około 50 km na południe od Dubaju.

To największa elektrownia słoneczna na Bliskim Wschodzie.

Nr 3. Nanping, Chiny

Farma słoneczna w Nanping w Chinach to przykład ambitnego programu, który uwzględnia naturalne ukształtowanie terenu. Przy odpowiednim świetle słonecznym układ tych paneli tworzy geometryczne odwzorowanie gór Fujin.

Nr 2. Fuentes de Andalucía, Hiszpania

Elektrownia Gemasolar znajduje się w granicach miasta Fuentes de Andalucía w prowincji Sewilla w Hiszpanii.

Panele słoneczne koncentrują się wokół odbiornika wieżowego. Układają się w spirale koncentrycznych pierścieni, co nadaje elektrowni wyjątkowego wyglądu.

Finansowana przez Komisję Europejską farma fotowoltaiczna ma niezwykłą zdolność do wytwarzania energii elektrycznej przez 15 godzin bez światła słonecznego i może automatycznie dostosowywać swoją wydajność do panujących aktualnie warunków.

Nr 1. Wyspa Kudadoo, Malediwy

Dach fotowoltaiczny na prywatnej wyspie Kudadoo na Malediwach generuje wystarczającą ilość energii słonecznej, aby zasilić cały ośrodek. Inwestycja została zaplanowana tak, żeby zwrócić się w ciągu zaledwie 5 lat.

Architekt celowo włączył panele słoneczne do projektu budynku, tak aby zaprezentować zrównoważoną turystykę.

Źródło: instagram.com, euronews.com, power-technology.com, youtube.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.