To dzieje się już dziś? Impact mobility rEVolution’18

W dniach 12-13 września tego roku miał miejsce kongres Impact mobility rEVolution’18 poświęcony elektromobilności. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach dyskutowano nie tylko na temat samych pojazdów, ale poruszono również kwestie związane z infrastrukturą i technologiami. Zobaczcie nasze redakcyjne podsumowanie tego wydarzenia.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Podczas dwudniowej imprezy na trzech scenach odbyło się ponad 150 spotkań. W konferencji wzięło udział ponad 2000 uczestników, 400 firm, 200 start-upów i 150 prelegentów z całego świata. Cel? Odpowiedź na pytania związane z rozwojem inteligentnej mobilności.

Oprócz wystąpień podczas wydarzenia uczestnicy mogli przejechać się skuterami i samochodami elektrycznymi. Jak sprawował się Smart Fully Electric? Tego możecie dowiedzieć się z naszego filmu. Uczestnicy Impact mobility mieli również możliwość zobaczyć autobusy elektryczne. Ursus zaprezentował prototyp samochodu dostawczego Elvi Electric Vehicle, który jest jeszcze w fazie przed homologacją. Ładowność napędzanego wodorem samochodu dostawczego wynosi 3200 kg – czyli zmieści dwie europalety.

Kolejny Impact Mobility odbędzie się w Łodzi w dniach 28 -29 listopada. Też tam będziemy!