Impact mobility rEVolution

To dzieje się już dziś? Impact mobility rEVolution’18

W dniach 12-13 września tego roku miał miejsce kongres Impact mobility rEVolution’18 poświęcony elektromobilności. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach dyskutowano nie tylko na temat samych pojazdów, ale poruszono również kwestie związane z infrastrukturą i technologiami. Zobaczcie nasze redakcyjne podsumowanie tego wydarzenia.

Podczas dwudniowej imprezy na trzech scenach odbyło się ponad 150 spotkań. W konferencji wzięło udział ponad 2000 uczestników, 400 firm, 200 start-upów i 150 prelegentów z całego świata. Cel? Odpowiedź na pytania związane z rozwojem inteligentnej mobilności.

Oprócz wystąpień podczas wydarzenia uczestnicy mogli przejechać się skuterami i samochodami elektrycznymi. Jak sprawował się Smart Fully Electric? Tego możecie dowiedzieć się z naszego filmu. Uczestnicy Impact mobility mieli również możliwość zobaczyć autobusy elektryczne. Ursus zaprezentował prototyp samochodu dostawczego Elvi Electric Vehicle, który jest jeszcze w fazie przed homologacją. Ładowność napędzanego wodorem samochodu dostawczego wynosi 3200 kg – czyli zmieści dwie europalety.

Kolejny Impact Mobility odbędzie się w Łodzi w dniach 28 -29 listopada. Też tam będziemy!

 


1 comment
  1. Naprawdę warto było przyjść. Świetnie, że takie wydarzenie miało miejsce właśnie w Katowicach. Miasto ma bardzo dobre warunki do organizowana przeróżnych konferencji. Już sama liczba uczestników to potwierdza.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.