Impact mobility rEVolution

To dzieje się już dziś? Impact mobility rEVolution’18

W dniach 12-13 września tego roku miał miejsce kongres Impact mobility rEVolution’18 poświęcony elektromobilności. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach dyskutowano nie tylko na temat samych pojazdów, ale poruszono również kwestie związane z infrastrukturą i technologiami. Zobaczcie nasze redakcyjne podsumowanie tego wydarzenia.

Podczas dwudniowej imprezy na trzech scenach odbyło się ponad 150 spotkań. W konferencji wzięło udział ponad 2000 uczestników, 400 firm, 200 start-upów i 150 prelegentów z całego świata. Cel? Odpowiedź na pytania związane z rozwojem inteligentnej mobilności.

Oprócz wystąpień podczas wydarzenia uczestnicy mogli przejechać się skuterami i samochodami elektrycznymi. Jak sprawował się Smart Fully Electric? Tego możecie dowiedzieć się z naszego filmu. Uczestnicy Impact mobility mieli również możliwość zobaczyć autobusy elektryczne. Ursus zaprezentował prototyp samochodu dostawczego Elvi Electric Vehicle, który jest jeszcze w fazie przed homologacją. Ładowność napędzanego wodorem samochodu dostawczego wynosi 3200 kg – czyli zmieści dwie europalety.

Kolejny Impact Mobility odbędzie się w Łodzi w dniach 28 -29 listopada. Też tam będziemy!

 

1 comment
  1. Naprawdę warto było przyjść. Świetnie, że takie wydarzenie miało miejsce właśnie w Katowicach. Miasto ma bardzo dobre warunki do organizowana przeróżnych konferencji. Już sama liczba uczestników to potwierdza.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Robotyka, automatyka, odpowiedzialne gospodarowanie zasobami – w Krakowie startuje Open Eyes Economy Summit

Po raz kolejny do Krakowa przyjadą myśliciele i działacze z całego świata, którzy wyznaczają nowe, a zarazem odpowiedzialne trendy w dziedzinach związanych z życiem codziennym. Tegoroczna edycja Open Eyes Economy Summit odbędzie się w dniach 20–21 listopada na terenie Centrum Kongresowego ICE. Podczas OEES będzie można wziąć udział w wykładach i dyskusjach związanych m.in. z najnowocześniejszymi technologiami, ochroną środowiska naturalnego oraz zagadnieniami związanymi z zieloną energią.

Codzienny raport smogowy – 17.11.

Dziś według Polskiego Indeksu jakości powietrza w większości miast jest dobrze (PM10 – 21-60, PM2.5 -13-36), ale czy naprawdę tak jest? Wystarczy spojrzeć jakie są dopuszczalne poziomy stężeń dla pyłów zalecane przez Światową Organizacji Zdrowia by stwierdzić, że nasz krajowy indeks jest bardzo liberalny.