Impact mobility rEVolution

To dzieje się już dziś? Impact mobility rEVolution’18

W dniach 12-13 września tego roku miał miejsce kongres Impact mobility rEVolution’18 poświęcony elektromobilności. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach dyskutowano nie tylko na temat samych pojazdów, ale poruszono również kwestie związane z infrastrukturą i technologiami. Zobaczcie nasze redakcyjne podsumowanie tego wydarzenia.

Podczas dwudniowej imprezy na trzech scenach odbyło się ponad 150 spotkań. W konferencji wzięło udział ponad 2000 uczestników, 400 firm, 200 start-upów i 150 prelegentów z całego świata. Cel? Odpowiedź na pytania związane z rozwojem inteligentnej mobilności.

Oprócz wystąpień podczas wydarzenia uczestnicy mogli przejechać się skuterami i samochodami elektrycznymi. Jak sprawował się Smart Fully Electric? Tego możecie dowiedzieć się z naszego filmu. Uczestnicy Impact mobility mieli również możliwość zobaczyć autobusy elektryczne. Ursus zaprezentował prototyp samochodu dostawczego Elvi Electric Vehicle, który jest jeszcze w fazie przed homologacją. Ładowność napędzanego wodorem samochodu dostawczego wynosi 3200 kg – czyli zmieści dwie europalety.

Kolejny Impact Mobility odbędzie się w Łodzi w dniach 28 -29 listopada. Też tam będziemy!

 

1 comment
  1. Naprawdę warto było przyjść. Świetnie, że takie wydarzenie miało miejsce właśnie w Katowicach. Miasto ma bardzo dobre warunki do organizowana przeróżnych konferencji. Już sama liczba uczestników to potwierdza.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 16.01.

Nadal możemy cieszyć się kolejnym porankiem bez smogu. Nie dopisuje jednak pogoda – dziś warto wziąć parasolkę ze względu na deszcz. Dokuczać będzie również topniejący śnieg. Jeśli spędzacie ferie w górach, to odłóżcie ewentualne wyjście na szlaki – TOPR ostrzega, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie wprowadzono 4 stopień zagrożenia lawinowego (zamknięta została nawet droga do Morskiego Oka), a GOPR niedawno w rejonie Pilska prowadził trudną, nocną akcję ratunkową. Pamiętajcie, że ostrzeżenia dotyczą nie tylko Tatr, ale także Beskidów i Pienin.