Turcja szuka wykonawcy dziesięciu nowych farm wiatrowych

Tureckie Ministerstwo Energetyki i Zasobów Naturalnych poinformowało, że  rozpoczął się przetarg na budowę dziesięciu elektrowni wiatrowych w tym kraju.

Jak poinformował resort, w przetargu uczestniczy osiem firm. Nowe farmy wiatrowe powstaną w pięciu prowincjach, w tym na terytorium Ankary. Budowa kompleksu farm wiatrowych powinna zakończyć się w ciągu dwudziestu jeden miesięcy.

Minister Energetyki i Zasobów Naturalnych Berat Albayrak poinformował, że Turcja chce zainwestować około miliard dolarów w rozwój odnawialnych źródeł energii. W przekonaniu tamtejszego rządu budowa nowych elektrowni wpłynie na bezpieczeństwo energetyczne i zmniejszy zależność energetyczną Turcji od innych państw.

Efektywność energetyczna jest jednym z głównym elementów tureckiej strategii energetycznej do 2023 roku, w ramach której określono cele polityki energetycznej państwa obejmujące: zapewnienie krajowi bezpieczeństwa energetycznego, zmniejszenie ryzyka związanego z zależnością energetyczną, ochrona środowiska oraz zwiększenie skuteczności w walce ze zmianami klimatycznymi.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Chiny rozpoczęły budowę jednej z największych na świecie elektrowni wodnych

Następny artykuł

Geotermia zasili Łódź?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,