Uber inwestuje w elektryczne hulajnogi i rowery

Jednoosobowe pojazdy elektryczne sprawdzające się w miastach i są szybko rozwijającą się branżą. Perspektywy rozwoju w jej ramach dostrzegł Uber, inwestując w nowe opcje transportowe dla swoich użytkowników, wśród których pojawią się skutery, rowery elektryczne i hulajnogi.

Kroki podjęte przez Ubera to część strategii firmy w celu dywersyfikacji usług i wykorzystania popularności elektrycznych, małych pojazdów. Dyrektor Uber, Dara Khosrowshahi, przedstawiła na oficjalnej gali wizję przyszłości: „Chcemy być Amazonką transportu. I mam nadzieję, że za 10 lat nikt na widowni nie będzie miał samochodu“.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Aby osiągnąć ten cel, Uber na początku tego roku zainwestował 335 milionów dolarów w Lime, największą elektryczną wypożyczalnię elektrycznych hulajnóg. Użytkownicy mogą skorzystać z nich za pośrednictwem aplikacji. Firma kupiła również za 100 milionów dolarów elektryczną wypożyczalnię rowerów Jump i w ten sposób weszła na rynek rowerów elektrycznych. Teraz Uber stara się jeszcze bardziej poszerzyć zakres swoich usług, inwestując w własne skutery elektryczne.

Wizja przyszłości Ubera mija się z regulacjami niektórych miast. Na przykład San Francisco tymczasowo zabroniło firmom wprowadzenie skuterów elektrycznych, ponieważ producenci, tacy jak Bird, Lime i Spin, naruszyli lokalne regulacje. Teraz muszą się oni starać o specjalne pozwolenie na działalność. Póki co otrzymał je jedynie Skip nad Scoot, mimo że Uber również starał się o jego pozyskanie.

Jak wyjaśnił Khosrowshahi, przedstawiciel Ubera: „Nie byliśmy zadowoleni z wyniku tego procesu. Dobrą wiadomością jest to, że obecnie mamy dużo rowerów Jump na ulicach, więc mamy łączność z rynkiem San Francisco. Musimy spojrzeć na tę sytuację z innej perspektywy. Jesteśmy firmą globalną. Działamy w ponad 600 miastach na całym świecie. Podczas, gdy nie byliśmy zadowoleni z decyzji San Francisco, odkryłem, że inne miasta wychodzą naprzeciw swoim mieszkańcom. Jeśli więc nadal będziemy doskonalić pod względem bycia doskonałym dostawcą, jako dostawca jakości, i będziemy w stanie zapewnić bardzo wysoką użyteczność naszych usług, dotrzemy również do San Francisco”.

źródło: electrek