VBMS dołącza kable do morskiej farmy wiatrowej Galloper

VBMS dołącza kable do morskiej farmy wiatrowej Galloper

Trzy jednostki należące do VBMS układają właśnie kable, łączące farmę wiatrową Galloper z lądem (na zdjęciu). Projekt ten, którego operatorem jest Innogy, ma łączną moc 336 MW. Ulokowany jest u wybrzeży Suffolk.

Ndurance (na zdjęciu pośrodku) układa obecnie drugą nitkę długiego na 45 km kabla, łączącego instalację z Sizewell z podstacją transformatorową.

Ndeavor (po prawej) oraz Stemat Spirit (po lewej) towarzyszą mu układając kable łączące podstację transformatorową na morzu z poszczególnymi turbinami. Do tej pory udało się podłączyć już 26 wiatraków, spośród 56 jakie wchodzą w skład farmy.

W tym samym czasie statek należący do Swire Blue Ocean – Pacific Orca – instaluje turbiny na wiatrakach. Na początku zeszłego tygodnia udało się z sukcesem zamontować pierwszą z nich. Turbiny wiatrowe dostarcza Siemens.

Operator farmy szacuje, że system rozpocznie pracę jeszcze w tym roku.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.