Vestas buduje w Argentynie

farma wiatrowa

Duński producent turbin firma Vestas dostarczy turbiny V117 o mocy 3.45MW spółce Petroquímica Comodoro Rivadavia. Turbiny mają stać się integralną częścią farmy wiatrową Bicentenario w Argentynie.

Turbiny dostarczone przez Vestas pozwolą na osiągnięcie przez farmę wiatrową mocy łącznej na poziomie 100MW.

Umowa dotyczy dostawy oraz instalacji turbin V117 – 3.45MW zoptymalizowanych do 3.6MW, które będą produkować energię w prowincji Santa Cruz.

Dostawa planowana jest na czwarty kwartał 2017 roku, wraz z instalacją, która nastąpi w trzecim kwartale przyszłego roku. Umowa obejmuje również 10-letnią umowę serwisową oraz aktywne zarządzanie.

Prezydent Petroquímica Comodoro Rivadavia Brandi Martin powiedział: Wchodząc na rynek energii wiatrowej, dywersyfikujemy nasz potencjał, jednocześnie przyczyniając się do zwiększenia odnawialnych źródeł energii w Argentynie.

Natomiast przedstawiciel firmy Vestas, Marco Graziano stwierdził, że: W ciągu zaledwie sześciu miesięcy, zbudujemy w Argentynie projekty wiatrowe o mocy 500 MW, co jest dowodem zaufania do naszych produktów wśród argentyńskich klientów oraz uznania naszego potencjału i doświadczenia pracowników Vestas.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

PKN Orlen szuka wykonawcy ekologicznych projektów

Następny artykuł

Koreańskie plany na ekspresowe podróże

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , , , , ,