Vestas skończył 2017 rok w bardzo dobrym stylu

Vestas zakończył poprzedni rok w doskonały sposób – bijąc swój rekord zamówień i zamykając 2017 z ponad 10 GW zamówionych turbin wiatrowych. Duński producent przekroczył nieznacznie rekord z 2016 (10,494 GW). Nie jest to ostateczny wynik – ten zostanie podany dopiero w lutym, po dokładniejszym podliczeniu wszystkich zamówień.

Vestas dostarczać będzie turbiny na cały świat. Jego urządzenia o całkowitej mocy 184 MW zainstalowane zostaną na farmie Montague w Oregonie. Instalacja 41 turbin V136-3.6 MW to druga faza budowy tej farmy. Całkowita moc wyniesie 201 MW.

Turbiny Vestasa staną także w innych miejscach w USA. Dwóch nieznanych klientów zamówiło między innymi turbiny V116-2.0 MW.

W Kanadzie systemy Vestasa staną na farmie Henvey Inlet w Ontario. Developer, firma Pattern, zamówiła turbiny o łącznej mocy 300 MW.

Wiatraki z Danii polecą także do Argentyny, gdzie PCR buduje farmę w Santa Cruz, wykorzystując turbiny V117-3.6MW, a Alaur Aluminio Argentino stawia projekt El Lliano.

W Chile turbiny Vestasa zainstalowane zostaną w projekcie La Flor w Vientos de Renaico. Deweloper tej farmy zamówił V126-3.6MW o łącznej mocy 32 MW.

Opisane projekty to jedynie kropla w morzu zamówień duńskiego potentata. Duża część sprzedaży Vestasa pochodzi z obu Ameryk, co związane jest szeregiem zmian prawnych w krajach tego regionu.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Mikrosieci energetyczne na Alasce: niezależność i stabilne dostawy prądu

Następny artykuł

Amerykański sektor OZE w 2017 roku rozwijał się pomimo przeciwności politycznych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,