Vintage w połączeniu z sporą mocą silnika – rower elektryczny Rally trafił na rynek

Vintage Electric Bikes to firma produkująca rowery elektryczne o dużej mocy w unikatowym designie, który z pewnością przykuwa uwagę. W swojej ofercie dotychczasowo miała 3 modele: Cafe, Tracker, Scrambler, a teraz na rynek wypuściła Rally, również w wersji vintage.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Wypuszczone na rynek modele Vintage Electric Bikes wyróżniają się unikatowym designem – mają klasyczne ramy, kierownice oraz przednie lampy nawiązujące do starych motocykli oraz komorę baterii zaprojektowaną tak, aby przypominała zabytkowy silnik V-twin.

Nowy model – Rally Vintage, to kolejna propozycja tej firmy na pojazd elektryczny, który powinien sprawdzić się w jeździe terenowej i zachować przy tym dużą prędkość maksymalną.

Vintage Electric Rally to jeden z najbardziej dynamicznych motocykli z napędem elektrycznym na świecie, z zestawem osiągów zaprojektowanym z myślą o wszechstronności, aby umożliwić użytkownikom płynną jazdę zarówno po ulicy, jak i po ścieżkach żwirowych lub polnych. Zaprojektowany jako rower wspomagany wielopoziomowymi przerzutkami, Rally oferuje klasyczną stylizację z najnowocześniejszą technologią. Wyposażony w silnik z napędem piastowym – Rally niezawodnie zapewnia prędkość do 28 mph (do 45 km/h)”, można przeczytać w oficjalnym materiale promocyjnym firmy.

W sprawnym pokonywaniu terenu o różnej nawierzchni pomóc mają opony terenowe Schwalbe oraz amortyzowane przednie zawieszenie. Stalowa rama uzupełniona jest o skórzane akcenty oraz wbudowane oświetlenie LED. Dodatkowo rower wyposażony jest w 10-biegową przerzutkę.

Silnik ma moc 750 W i zapewnia prędkość maksymalną do 45 km/h. Za dużą siłę hamowania odpowiadają hydrauliczne hamulce tarczowe, a bateria o mocy 48 V przekłada się na spory zasięg – do 60 mil (100 km), ale z uwzględnieniem tego, że użytkownik będzie dodatkowo wspomagał pracę silnika siłą swoich mięśni. Jak zapewnia producent, baterię można załadować do pełna w zaledwie 2 godziny.

Według Andrew Davidge, założyciela i głównego projektanta Vintage Electric: – W przypadku nowego modelu Rally uwzględniliśmy znane rozwiązania z rowerów terenowych, zachowując jednocześnie klasyczną amerykańską stylizację.

Vintage Rally na rynek został wypuszczony w cenie 4995 dolarów.