Visa chce być w pełni „zielona” od 2019 roku

Visa, Światowy lider w zakresie płatności cyfrowych, ogłosiła na początku marca br., że w swojej globalnej działalności chce polegać w 100 % na odnawialnych źródłach energii (OZE). Realizację celu wyznaczono na 2019r.

Podczas konferencji Climate Leadership Conference w Denver firma dołączyła do inicjatywy RE100, która jest globalną platformą opracowaną przez The Climate Group w celu zwiększenia popytu na OZE oraz produkcji „zielonej energii”. „Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do wdrożenia energii odnawialnej”, powiedział Al Kelly, dyrektor generalny Visa. Dodał, że decyzja koncernu jest przykładem wieloletniego zaangażowania Visy na rzecz „odpowiedzialnego, etycznego i zrównoważonego rozwoju”, przy jednoczesnym wsparciu wzrostu gospodarczego.

Obecnie około 35% globalnego zużycia energii elektrycznej przez Visę pochodzi ze słonecznych, wiatrowych i wodnych elektrowni. Firma planuje poszukać wpływowych, lokalnych inwestycji w OZE na rynkach powiązanych z Visa (głównie Stany Zjednoczone i Wielka Brytania).

Fotowoltaika od Columbus Energy

TT: https://twitter.com/VisaNews/status/969687075304873985

Zobowiązanie Visy opiera się na wdrażaniu inicjatyw efektywnościowych, które ograniczają zużycie energii w centrach danych i biurach. W swoich lokalizacjach na całym świecie Visa nadal inwestuje w środki na rzecz efektywności energetycznej, w tym projekty budynków oparte o standardy LEED, modernizacje oświetlenia, czujniki ruchu i efektywną politykę elektroniki, która wymaga co najmniej 90% wyposażenia w nowe urządzenia w największych biurach korporacyjnych, spełniających normy ENERGY STAR lub EPEAT.

Visa uzyskała liczne certyfikaty środowiskowe dla swoich obiektów za pośrednictwem inicjatyw, takich jak program przywództwa w zakresie projektowania ekologicznego w USA (LEED) – certyfikacja dotyczy 67% powierzchni użytkowych (od 2017 roku).

Źródło: VISA , Business Wire